www.rynekzdrowia.pl

Lubuscy lekarze rodzinni nie dają rady. Za duże wymagania?

0 0
Lubuscy lekarze rodzinni nie dają rady. Za duże wymagania?
fot. Fotolia

Lubuscy lekarze uważają, że resort zdrowia traktuje ich w sposób skandaliczny. - Próbuje się nieuczciwie manipulować i w złym świetle przedstawiać środowisko lekarskie - twierdzą.

Wymagania postawione w założeniach tzw. pakietów onkologicznego i kolejkowego forsowanych przez ministra zdrowia są niewykonalne - uważa Lubuski Związek Lekarzy Pracodawców POZ ''Porozumienie Zielonogórskie''. Winą za to obciąża resort zdrowia.

- Powstała sytuacja budzi w środowisku lekarskim ogromne napięcie, frustrację i sprzeciw. Próbuje się nieuczciwie manipulować i w złym świetle przedstawiać środowisko lekarskie, które traktowane jest z "góry" bez liczenia się z jego opinią i zdaniem. Padają liczne kłamstwa oraz rozbudza się nadzieje społeczne i oczekiwania pacjentów, których lekarze nie będą w stanie spełnić - twierdzą lubuscy lekarze.

Czytaj też: Więcej pieniędzy albo nie będzie umów. Lekarze stawiają ultimatum

"Wprowadzane przepisy narzucają niewyobrażalne, biurokratyczne obciążenia, czyniąc z lekarzy urzędników. Świadomie konfliktują one lekarzy z pacjentami, niszcząc wzajemne zaufanie,bez którego proces leczenia często staje się nieskuteczny.

Czytaj też: Pielęgniarki z Gdańska chcą zarabiać 60 proc. tego, co lekarze

Przerzucają ponadto odpowiedzialność za niedorzeczne przepisy na lekarzy, co grozi karami i represjami. Wbrew propagandowym kłamstwom, kolejki nie tylko, że się nie zmniejszą, ale wręcz się wydłużą. Wielu ciężko chorym pacjentom w znacznym stopniu ograniczą dostęp do świadczeń medycznych. Przy tak absurdalnych założeniach Podstawowa Opieka Zdrowotna szybko ulegnie załamaniu." - napisali w oświadczeniu lekarze.

Ci zrzeszeni w LZLP POZ PZ zapowiedzieli w związku z tym, że nie podpiszą umów na 2015 rok.

Całość czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.