LOT zmienia procedury. Minimum dwie osoby w kabinie pilotów

0 0
LOT zmienia procedury. Minimum dwie osoby w kabinie pilotów
LOT, podobnie jak inne linie, zdecydował się na zmianę procedur po katastrofie samolotu Germanwings we Francji fot. PTWP

W piątek wieczorem (27 marca) LOT zdecydował się na wprowadzenie prcocedury minimum dwóch osób w kabinie pilotów.

Po tym, jak Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego wydała rekomendację dotyczącą minimalnej liczby osób, które powinny przebywać w kabinie pilota podczas lotu, polskie linie lotnicze LOT również zdecydowały się na zmiany procedur.

Od momentu wprowadzenia zmian, podczas wszystkich rejsów LOT-u obowiązuje zasada przebywania w kokpicie minimum dwóch upoważnionych osób w czasie całego lotu.

Oznacza to, że za każdym razem, gdy któryś z pilotów będzie chciał opuścić kabinę pilotów, na czas jego nieobecności w kokpicie będzie przebywać upoważniona osoba z załogi pokładowej.

Czytaj też: LOT ma nową szefową HR. Została nią Anna Woźniak

Na taki krok, tuż po katastrofie samolotu pasażerskiego linii Germanwings we francuskich Alpach, do którego celowo miał doprowadzić drugi, 27-letni pilot, który został sam za sterami samolotu, zdecydowało się natychmiast kilka europejskich linii lotniczych, m.in. Wizzair, easyJet, Norwegian Air Shuttle czy Icelanair.

LOT jeszcze w piątek (27 marca) po południu, bardziej zachowawczo podchodził do całej sprawy.

- Decyzje związane z bezpieczeństwem nie mogą być podejmowane pod wpływem impulsu, nim zostaną wprowadzone nie mogą też budzić najmniejszych wątpliwości co do ich słuszności i skuteczności - czytaliśmy w przesłanym do naszej redakcji komunikacie, w którym linie zaznaczyły, że nie zamierzają wprowadzać żadnych zmian obowiązujących procedur, dopóki Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego nie wyda obligatoryjnego dokumentu w tej sprawie.

Jednak w piątek wieczorem (27 marca) Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wydała czasowe rekomendacje dla linii lotniczych, by w czasie lotu w kokpicie przebywały dwie osoby.

Może teraz pora na przywrócenie obowiązkowych badań psychologicznych pilotów? Zgodnie z obowiązującym prawem unijnym, badania psychologiczne pilotów nie są obligatoryjne - linie lotnicze mogą je przeprowadzać, ale nie muszą. Dla porównania, w Polsce, minimum co 5 lat badania psychologiczne muszą przechodzić m.in. kierowcy autobusów, maszyniści, a nawet taksówkarze

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.