Kto na prezesa Stadniny w Janowie Podlaskim?

0 0
Kto na prezesa Stadniny w Janowie Podlaskim?
Pierwszy tydzień czerwca na rynku pracy to m.in. intensywne prace Rady Dialogu Społecznego. (fot. pixabay)

• HR, rynek pracy, związki zawodowe: mamy dla was kalendarium najważniejszych wydarzeń.
• W poniedziałek nastąpi otwarcie zgłoszeń kandydatów na stanowisko prezesa Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim.
• Rada Dialogu Społecznego przyjrzy się też w tym tygodniu sytuacji w branży chemicznej i przemyśle stoczniowym oraz płacy minimalnej w Polsce i na świecie.
• Komisja sejmowa rozpatrzy natomiast informację na temat dostosowania szkolnictwa zawodowego i zawodów rzemieślniczych do potrzeb rynku pracy.
• W tym tygodniu świętować będą chemicy, informatycy i księgowi... oraz kibice piłki nożnej - w piątek (10 czerwca) start Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

W poniedziałek (6 czerwca) odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej ZUS. Udział w niej weźmie Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Tego dnia nastąpi również otwarcie zgłoszeń kandydatów na stanowisko prezesa Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Później rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne, które zakończą się 21 czerwca. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

Rada Dialogu Społecznego zajmie się na początku tygodnia przemysłem stoczniowym. Podczas spotkania zespołu tematycznego, wyłonieni zostaną dwaj współprzewodniczący zespołu – ze strony rządowej i ze strony pracodawców.

6 czerwca rozpocznie się również dwudniowe wydarzenie w Genewie – „Międzynarodowa Konferencja Pracy”, w której udział weźmie Stanisław Szwed, wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej.

Stanisław Szwed, wiceminister w resorcie pracy. (fot. MRPiPS)
Stanisław Szwed, wiceminister w resorcie pracy. (fot. MRPiPS)

We wtorek (7 czerwca) swoje święto mają chemicy. Tego dnia odbędzie się konferencja „Przemiany demograficzne w Polsce i ich społeczno-ekonomiczne konsekwencje”, w której udział weźmie Bartosz Marczuk, podsekretarz stanu w MRPiPS.

We wtorek w Sejmie o godz. 13.30 będzie miało miejsce posiedzenie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej podczas którego odbędzie się pierwsze czytanie komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty.

Natomiast o godz. 16.30, podkomisja stała do spraw kształcenia zawodowego rozpatrzy informację na temat dostosowania szkolnictwa zawodowego i zawodów rzemieślniczych do potrzeb rynku pracy.

Wtorek (7 czerwca) będzie również intensywnym dniem prac Rady Dialogu Społecznego. O godz. 11 zbierze się zespół problemowy ds. ubezpieczeń społecznych, który wymieni się opiniami na temat emerytur pomostowych. Spotkaniu będzie przewodniczył Jan Klimek.

Natomiast o godz. 12.30 zbierze się zespół tematyczny ds. branży chemicznej podczas którego współprzewodniczący ze strony pracodawców przedstawi bieżącą sytuację gospodarczą w przedsiębiorstwach branży chemicznej. Taką samą analizę przedstawi również przedstawiciel związków zawodowych. Udział w spotkaniu weźmie Krzysztof Michałkiewicz, podsekretarz stanu w MRPiPS.

Kolejnego dnia – w środę (8 czerwca) odbędzie się o godz. 10:00 posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego, którego przewodniczącym jest Piotr Duda. Udział w nim weźmie Elżbieta Rafalska i Stanisław Szwed z MRPiPS.

Piotr Duda, szef NSZZ Solidarność stoi również na czele Rady Dialogu Społecznego. (fot. PTWP)
Piotr Duda, szef NSZZ Solidarność stoi również na czele Rady Dialogu Społecznego. (fot. PTWP)

Później, o godz. 12:00 odbędzie się posiedzenie plenarne RDS, podczas którego odbędzie się prezentacja Banku Światowego „Płaca minimalna na świecie i w Polsce – co mówią dane?”.

W środę (8 czerwca) odbędzie się również o godz. 11:00 komisja sejmowa - Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisja Gospodarki i Rozwoju – podczas której rozpatrzona zostanie informacja na temat dostosowania szkolnictwa zawodowego i zawodów rzemieślniczych do potrzeb rynku pracy.

W połowie tygodnia swoje święto będą obchodzić informatycy.

W czwartek (9 czerwca) w Koszęcinie odbędzie się konferencja dla pracowników samorządów i dyrektorów szkół „Edukacja regionalna w systemie szkolnym”. Tego samego dnia rozpocznie się również w Warszawie trzydniowy Global Summit of Women (Światowy Szczyt Kobiet). Udział w nim weźmie Renata Szczęch, podsekretarz stanu w MRPiPS. 9 czerwca jest również dniem księgowego.

W piątek (10 czerwca) o godz. 12:00 zbierze się zespół ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych pod przewodnictwem Henryka Nakoniecznego. Główny Urząd Statystyczny opublikuje natomiast na koniec tygodnia dane o popycie na pracę w pierwszym kwartale 2016 r.

Piątek to również Dzień Straży Granicznej oraz ważny dzień dla kibiców piłki nożnej – tego dnia wystartują Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.