Krzanowski, Nowy Styl: Płaca minimalna w Polsce za dwa, trzy lata powinna wynosić 2 tys. zł

6
 Krzanowski, Nowy Styl: Płaca minimalna w Polsce za dwa, trzy lata powinna wynosić 2 tys. zł Jerzy Krzanowski, Fot. nowystylgroup.pl
- Państwo powinno regulować minimum płacowe na pewnym rozsądnym poziomie, bez możliwości zawierania umów śmieciowych - mówi Jerzy Krzanowski, wiceprezes Grupy Nowy Styl.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krzanowski, Nowy Styl: Płaca minimalna w Polsce za dwa, trzy lata powinna wynosić 2 tys. zł

PODZIEL SIĘ


Autor: Dziennik Gazeta Prawna

20 mar 2015 11:45


Jerzy Krzanowski, wiceprezes Grupy Nowy Styl i jeden z najbogatszych Polaków uważa, że wynagrodzenie powinno zależeć od rynku. Pensje pracowników dużych miast są wyższe, ponieważ koszty życia są tam znacznie większe.

- Każde miasto ma określone koszty życia. Ci pracujący w Jaśle i ci w Warszawie mają zupełnie inne warunki. Dlatego koszt siły roboczej jest różny. Gdyby ludzie zarabiali wszędzie po równo, nie byłoby tu ani jednego miejsca pracy - mówi Krzanowski.

Czytaj też: Monika Smulewicz: Polskie firmy płacą pracownikom zbyt mało

Zdaniem Krzanowskiego państwo powinno regulować płacę minimalną na rozsądnym poziomie, bez możliwości zawierania umów śmieciowych. Każdy powinien zarabiać tyle, żeby móc godnie żyć.

- W ciągu dwóch, trzech lat powinniśmy w Polsce dojść do kwoty 2 tys. zł. Jeśli właściciel firmy mówi dziś, że jest ona za wysoka, niech sam zacznie żyć za 1,8 tys. zł - komentuje Krzanowski.

Wiceprezes Grupy Nowy Styl zastanawia się również, dlaczego umowy śmieciowe nie są likwidowane. - Umowy śmieciowe to oszustwo. To, że da się ominąć przepisy, by nie płacić ZUS, pokazuje, w jakim kraju żyjemy. To przecież parodia - ocenia.

Więcej znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Realny 2015-03-21 20:21:47

Superrrrr......, pomysł panie Krzanowski nie ma to jak białe niewolnictwo, które w Nowym Stylu jest standardem dla większości pracowników. Rozsądny poziom 2000 tys. zł, chłopie puknij się o ścianę betonową, kto normalny będzie szczęśliwy z takich zarobków, chyba, że niewolnik który ma tyle by nie zdechnąć z głodu !!! Może za parę lat, ktoś obudzi się z ręką w nocniku, że nie ma kto pracować, bo większość logicznie myślących wyjedzie z tego kraju a nowobogaccy zaczną może ściągną sobie skośnookich lub wyznawców z półksiężyca, którzy otworzą im szybko oczy...... ..., Nic nie trwa wiecznie i kiedyś Nowy S..., zatoczy koło i cykl życia produktu/biznesu osiądzie na dnie !!!