Koszty prowadzenia działalności transportowej rosną, a kierowców ubywa

Klienci sądzą, że skoro płaci się mniej za paliwo, to i transport drogowy powinien stanieć. Tymczasem może być droższy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Koszty prowadzenia działalności transportowej rosną, a kierowców ubywa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

5 lut 2015 7:59


Niższe ceny paliwa to nie tylko powód do zadowolenia, ale i roszczeń klientów operatorów logistycznych. Niektórzy domagają się obniżenia stawek za usługi - donosi "Puls Biznesu". "Te obniżki nijak się mają do całości kosztów usług transportowych, na co wskazuje bardziej szczegółowa analiza danych dotyczących transportu towarów" - mówi Tomasz Jeleń, dyrektor sprzedaży w Rohlig Suus Logistics.

Według przewoźników koszty prowadzenia działalności transportowej w Polsce rosną. "Wynika to między innymi ze spadającej podaży środków transportu. Ubywa też zawodowych kierowców. Przewoźnicy muszą wymieniać tabor, który często jest już przestarzały. Nie obniżają więc cen, bo często i tak od dawna prowadzą działalność na granicy opłacalności" - twierdzi Tomasz Jeleń.

Taki obraz branży transportowej potwierdzają inne dane z rynku: o braku płynności finansowej i wzroście liczby upadłości. Operatorzy podejmują, co prawda, działania ograniczające koszty i podwyższające efektywność, ale kilku nieoficjalnie przyznaje, że nie biorą pod uwagę obniżek cen, lecz ich podwyżki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.