Korupcja w PZU. Zatrzymano 5 osób, stawiane są zarzuty

Do korupcji miało dochodzić m.in. przy zamówieniach publicznych w PZU - poinformowała warszawska prokuratura okręgowa.Zatrzymano w tej sprawie 5 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Korupcja w PZU. Zatrzymano 5 osób, stawiane są zarzuty

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

9 mar 2015 11:33


Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator Przemysław Nowak, wśród zatrzymanych są m.in. osoby pełniące w PZU funkcje kierownicze niższego szczebla, a także przedstawiciele prywatnych firm. Nie chciał jednak ujawniać szczegółów.

Czytaj też: Raport EY: Analiza Big Data to przyszłość walki z korupcją

- Zostało zatrzymanych pięć osób, prokurator stawia im zarzuty. Czynności są prowadzone w związku z postępowaniem dotyczącym przyjmowania majątkowych i osobistych korzyści przez osoby pełniące funkcje publiczne m.in. w PZU SA, w zamian za niedopuszczalne działania preferencyjne przy udzielaniu zamówień - powiedział Nowak.

Dodał, że sprawa prowadzona jest od września ubiegłego roku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zostało zatrzymanych trzech pracowników PZU i dwie osoby z prywatnej firmy - agencji eventowej.

Wcześniej Radio ZET informowało o tym, że CBA zabezpiecza dokumentację w centrali PZU, potwierdził to rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.