Kopacz: Chcemy walczyć z umowami śmieciowymi i obniżyć podatki

Nikt z wyborców by nas nie szanował, gdybyśmy zmieniali decyzję z dnia na dzień. Za zmianą wieku emerytalnego idzie wzrost samych emerytur i powiedzieliśmy to obywatelom uczciwie - mówi premier Ewa Kopacz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopacz: Chcemy walczyć z umowami śmieciowymi i obniżyć podatki

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 cze 2015 10:45


"Zamierzam obniżyć podatki, szczególnie te osobiste. Przedstawię projekt jesienią razem z całym programem. Przypomnę, że gdy ogłaszałam, iż na czele zespołu pracującego nad podatkami postawiłam Janusza Lewandowskiego, powiedziałam, że jest zwolennikiem prostych i niskich podatków" - powiedziała w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" premier Ewa Kopacz..

Czytaj też: NSZZ Solidarność: Kopacz jako minister zdrowia zrujnowała system opieki zdrowotnej

"Dziś mogę tylko powiedzieć, że jedną z propozycji rozwiązań podatkowych będzie alternatywą dla kwoty wolnej od podatku" - dodała.

Wcześniejsza emerytura

Premier Kopacz powiedziała, że projekt ustawy zaproponowanej przez PSL, umożliwiający przejście na emeryturę po 40 latach stażu pracy, będzie analizowany przez rząd.

"Nikt z wyborców by nas nie szanował, gdybyśmy zmieniali decyzję z dnia na dzień. Za zmianą wieku emerytalnego idzie wzrost samych emerytur i powiedzieliśmy to obywatelom uczciwie" - powiedziała premier.

Czytaj też: Kopacz: Dzięki umowom offsetowym powstaną nowe miejsca pracy

"Wszyscy ci, którzy dziś mówią, by obniżyć wiek emerytalny i podnieść emerytury, nie są w stanie pokazać źródeł finansowania takich działań. Te dwie rzeczy, się wykluczają. Projekt PSL, o którym mowa, będzie analizowany" - dodała.

Koniec z umowami śmieciowymi

Na pytanie jak rząd zamierza rozwiązać kwestie tzw. umów śmieciowych, premier odpowiedziała: "szczegóły przedstawię w naszym jesiennym programie. Znaleźliśmy na to bardzo dobre rozwiązanie. Jednym z kluczy będzie staż pracy".

Problemy z kredytami hipotecznymi

Premier Kopacz dodała, że rząd niebawem przedstawi propozycję dla osób, które mają problem ze spłatą kredytów hipotecznych.

"Niedługo też przedstawimy propozycję dla osób, które mają problemy ze spłatą kredytów hipotecznych, nie tylko zaciągniętych we frankach" - powiedziała.

Jednocześnie, Kopacz dodała, że "tak jak obowiązkiem każdego rządu jest dbanie o bezpieczeństwo finansowe państwa, tak obowiązkiem banku jest sprawdzenie, czy potencjalny kredytobiorca będzie wiarygodny również w sytuacji, gdy zmieni się kurs".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.