Konwencja PiS: Narodowy Program Zatrudnienia uleczy polski rynek pracy

- Naszym celem jest przedstawienie takich rozwiązań, aby poprawić sytuację na polskim rynku pracy. Proponujemy realizację Narodowego Programu Zatrudnienia oraz przyjęcie paktu dla wzrostu wynagrodzeń – zapowiedział w swoim przemówieniu Stanisław Szwed, poseł PiS podczas konwencji partii, która miała miejsce w miniony weekend tj. 3-5 lipca w Katowicach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konwencja PiS: Narodowy Program Zatrudnienia uleczy polski rynek pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

6 lip 2015 13:16


Narodowy Program Zatrudnienia to obszerny projekt ustawy z gotowymi rozporządzeniami, który ma w znaczący sposób stymulować zatrudnienie w tych obszarach, w których problem bezrobocia jest największy.

- Proponujemy ponad 1 mln 200 tys. miejsc pracy dla ludzi młodych, a także obniżenie składki na ubezpieczenia społeczne, szczególnie na obszarze gmin zdegradowanych ekonomicznie – zaznaczył w swoim przemówieniu Szwed, przypominając, że podczas dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości powstało 1,3 mln miejsc pracy.

Innymi propozycjami zawartymi w Narodowym Programie Zatrudnienia jest zmniejszenie o 50 proc. wysokości składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w części finansowanej przez pracodawcę, a także pokrycie kosztów praktyki szkoleniowej. Program przewiduje również wprowadzenie Funduszu Wspomagania Zatrudnienia oraz Funduszu Wspierania.

PiS chce wspierać młodych przedsiębiorców

- Nasz projekt będzie polegał na przyznawaniu pożyczek i kredytów ludziom młodym, a w szczególności bezrobotnym absolwentom, którzy będą chcieli podjąć działalność gospodarczą. Warunkiem otrzymania pomocy będzie m.in. zobowiązanie wnioskodawcy do utworzenia minimum dwóch miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu na okres co najmniej jednego roku – przedstawił szczegóły programu Szwed.

PiS proponuje również w ramach Narodowego Programu Zatrudnienia zmiany w innych ustawach, między innymi zmniejszenie do 50 proc. stawki maksymalnej podatku od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, zatrudniających określoną liczbę osób do 35. roku życia.

Nowa kategoria podatnika

- Program przewiduje również wprowadzenie nowej kategorii podatnika – młodego przedsiębiorcy, który miałby zmniejszoną wysokość płaconych zaliczek w podatku dochodowym do 50 proc., a dla osób rozpoczynających wykonywanie działalności gospodarczej, przedłużenie o dodatkowe 12 miesięcy możliwości stosowania obniżonej o 50 proc. podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne – zapowiedział poseł PiS.

Zwrócił również uwagę, że niskie płace są barierą rozwoju. - Zakładamy, że płaca minimalna nie będzie mniejsza niż 50 proc. średniej płacy w gospodarce narodowej. Dziś wynosi ona niespełna 1300 zł na rękę – podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

perypatetyk 2015-07-06 20:28:27

Jak obaj bracia rządili, jeden jako prezydent, drugi jako premier 3 miliony mieszkań mieli wybudować, Zrobili 300 tys . Ja naiwyny, na swoje wciąż czekam. Nowym naiwnym życzę, by poczekali sobie na nowe miejsca pis-kiej pracy.

Pisnet 2015-07-06 17:06:23

Śmiechu warte ale totalna ściema, ponad milion miejsc pracy dla młodych. Czy PiS za to zapłaci z własnej kieszeni, z czego ile będą wynosić pensje nie 1300 ale 1350. Żeby nie było emigracji z kraju najniższa powinna wynosić 1000 euro neto. Dlaczego, bo tyle zarabiają niewykwalifikowani lub zaczynający pracę na zachodzie i 1000 euro zostaje im na czysto, po opłatach. Jak młody inteligentny człowiek ma zarabiać pomiędzy 2000 a 3000 tys brutto, to wybierze zachód. Jak będzie miał zarabiać 4000 tys brutto, to wybierze zachód, bo netto otrzyma 2600 tys zł.