Kontrola PIP w Sejmie: Nie naruszano prawa pracy podczas nocnych obrad

0 0
Kontrola PIP w Sejmie: Nie naruszano prawa pracy podczas nocnych obrad
Kontrola PIP rozpoczęła się pod koniec lutego.Badano, czy przestrzegane są prawa pracowników obsługujących przedłużające się do nocy posiedzenia. (Fot. sejm.gov.pl)

- Inspektorzy pracy skontrolowali przestrzeganie prawa pracy w Sejmie. Nie stwierdzono naruszenia prawa - powiedział główny inspektor pracy Roman Giedrojć.

Kontrola inspekcji rozpoczęła się pod koniec lutego.Badano, czy przestrzegane są prawa pracowników obsługujących przedłużające się do nocy posiedzenia. Kontrolę podjęto w związku z licznymi doniesieniami medialnymi, dotyczącymi przedłużonego czasu pracy pracowników, którzy w nadgodzinach czy w porze nocnej pracowali podczas obrad - informowała wtedy inspekcja.

Giedrojć powiedział we wtorek (29 marca), że inspektorzy zbadali dokumentację z ostatnich trzech lat. - Nie było uchybień, zdarzały się jednostkowe sytuacje niestosowania przerw podczas pracy - zaznaczył.

Rada Ochrony Pracy

Szef PIP uczestniczył we wtorek (29 marca) w posiedzeniu Rady Ochrony Pracy. Rada pozytywnie zaopiniowała dwa personalne wnioski o odejściu z pracy zastępczyni Giedrojcia Małgorzaty Hofman, która złożyła dymisję, motywując ją powodami osobistymi i okręgowego inspektora pracy w Warszawie Elżbiety Lipińskiej, która przechodzi na emeryturę.

Rada przyjęła też stanowisko w sprawie zawierania umów cywilnoprawnych i zatrudnienia w szarej strefie oraz wysłuchała informacji o prowadzonym przez Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy programie wieloletnim i ZUS o programie prewencji wypadków.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Ciekawe kiedy PIP zajmie się firmą Milmex Systemy Komputerowe z Sosnowca i prezesem Krzyśko, którzy od 2,5 roku nie płacą wynagrodzeń pracownikom!!!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.