Kontrola KPRM po doniesieniach o mobbingu w resorcie zdrowia

W związku z doniesieniami o mobbingu w ministerstwie zdrowia departament kontroli i nadzoru kancelarii premiera rozpoczął kontrolę w tym resorcie - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kontrola KPRM po doniesieniach o mobbingu w resorcie zdrowia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 kwi 2015 21:14


"Zakres kontroli dotyczy wybranych aspektów zarządzania zasobami ludzkimi w latach 2012-2015. Obszary objęte kontrolą dotyczą organizacji procesu zarządzania zasobami ludzkimi, wdrożonego systemu przeciwdziałania mobbingowi, przeprowadzania ocen okresowych, przestrzegania praw i egzekwowania obowiązków pracowniczych, sygnałów o nieprawidłowościach oraz systemu motywacyjnego" - czytamy w komunikacie CIR.

Jak poinformowano, kontrola rozpoczęła się w czwartek.

Odrębne postępowanie wyjaśniające prowadzone jest przez rzecznika do spraw dyscyplinarnych osób zajmujących stanowiska dyrektorów generalnych.

Czytaj też: Mobbing: Najgorzej mają urzędnicy, nie dziennikarze

CIR podało również, że szefowa Służby Cywilnej Claudia Torres-Bartyzel spotkała się z osobą podnoszącą kwestię mobbingu - rozmowa dotyczyła "zapewnienia odpowiednich warunków pracy".

Torres-Bartyzel spotkała się też z dyrektorem biura dyrektora generalnego MZ. To spotkanie dotyczyło "zapewnienia właściwego funkcjonowania urzędu do czasu wyjaśnienia sprawy".

"Na polecenie szefa Służby Cywilnej dyrektor poinformował pracowników ministerstwa zdrowia o rozpoczęciu kontroli prowadzonej przez DKiN KPRM oraz o możliwości składania kontrolerom oświadczenia dotyczącego zakresu kontroli" - poinformowało CIR.

O mobbingu w resorcie zdrowia informowały w tym tygodniu media. Podczas środowej konferencji prasowej wiceszef resortu zdrowia Sławomir Neumann przyznał, że w ubiegłym roku wpłynęła skarga jednej z pracownic na dyrektora generalnego. Jak powiedział, wyjaśniał zarzuty i przeprowadził z dyrektorem rozmowę. "Sprawa wydawała się wyjaśniona i nie było później żadnych innych informacji, które miały świadczyć o tym, że pozostały jakieś jeszcze wątpliwości w związku z tą sprawą" - mówił.

Czytaj też: Z pracownikiem ostrożnie jak z jajkiem. Bo oskarży cię o mobbing

Zapowiedział również, że po wyjaśnieniu sprawa zostanie przedstawiona mediom.

Jak informowały media, pracownicy ministerstwa zdrowia obwiniają o mobbing dyrektora generalnego oraz dwóch nominowanych przez niego zastępców. Według gazety "Fakt", "urzędnicy bali się przychodzić do pracy, nie zgłaszali, że dostali zwolnienia lekarskie, w pracy notorycznie spotykali się z groźbami i obelgami".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.