Komorowski spotka się ze związkowcami, pracodawcami i ministrem pracy

Prezydent Bronisław Komorowski spotka się w środę (18 marca) ze stronami Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Komorowski spotka się ze związkowcami, pracodawcami i ministrem pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 mar 2015 15:46


Spotkanie zaplanowano o godz. 9.15 w Pałacu Prezydenckim. Jak informuje kancelaria, po spotkaniu - ok. godz. 10. - odbędzie się briefing prasowy prezydenta.

Prezydencka kancelaria wskazuje, że to kolejne rozmowy poświęcone nowej formule dialogu społecznego w Polsce. Podczas spotkania m.in. podsumowane zostaną prace nad projektem ustawy o Radzie Dialogu Społecznego.

Prezydent rozmawiał już z ministrem pracy, przedstawicielami związkowców i pracodawców w styczniu tego roku. Bronisław Komorowski mówił wówczas, że spotkanie było poświęcone podsumowaniu niełatwej pracy nad odbudową systemu dialogu społecznego.

Czytaj też: Kosiniak-Kamysz: Rada Dialogu Społecznego zastąpi Komisję Trójstronną

Związkowcy pod koniec czerwca 2013 roku zawiesili swój udział w pracach Komisji Trójstronnej. Związki uznały, że dialog w Komisji jest pozorowany, a ich postulaty nie są brane pod uwagę przez rząd. Od tej pory spotkania Komisji Trójstronnej odbywały się bez udziału strony związkowej.

Pod koniec października 2013 r., po wcześniejszym ponad stutysięcznym proteście związkowym na ulicach Warszawy, na spotkaniu u prezydenta Bronisława Komorowskiego związkowcy zgłosili pomysł nowej ustawy o dialogu społecznym. Później własny projekt przygotowali pracodawcy, a następnie uzgodnione ze związkami zapisy przekazali resortowi pracy.

W ubiegłym tygodniu wiceminister pracy Jacek Męcina informował, że wspólny ekspercki zespół związków zawodowych, organizacji pracodawców i resortu pracy uzgodnił zapisy projektu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego. Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak zapowiadał w wywiadzie dla PAP, że pierwsze posiedzenie nowej Rady powinno się odbyć jeszcze przed końcem obecnej kadencji parlamentu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.