Kolejny pomysł rządzących na długotrwale bezrobotnych

0 0
Kolejny pomysł rządzących na długotrwale bezrobotnych

- Prowadzimy rozmowy z Ministerstwem Zdrowia, aby oddzielić status bezrobotnego od możliwości uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział "Gazecie Wyborczej" wiceminister pracy Jacek Męcina.

GW pisze, że jedna trzecia osób rejestrujących się w urzędach pracy przychodzi tylko po ubezpieczenie zdrowotne. W Warszawie problem dotyczy aż połowy "bezrobotnych".

Niektórzy nie pracują nawet na czarno, traktując urząd jak furtkę do bezpłatnego leczenia. - Rejestrują się, idą do lekarza, a potem nie stawiają na umówioną wizytę w urzędzie. W skali miesiąca około 30 proc. osób, które wykreślamy z bazy, to właśnie takie przypadki - wylicza w rozmowie z dziennikiem Wiesław Drożdżyński, wicedyrektor wojewódzkiego urzędu pracy w Warmińsko-Mazurskiem.

To już kolejny pomysł Ministerstwa Pracy, jak pozbyć się z urzędów osób, które rejestrują się tylko po ubezpieczenie zdrowotne, m.in. resort planował od maja 2014 r. pozbawianie statusu bezrobotnego (i dostępu do darmowej służby zdrowia) nawet na dziewięć miesięcy osób, które odrzucają oferty pracy lub propozycje aktywizacji zawodowej. Przede wszystkim dotyczyłoby to osób długotrwale bezrobotnych. Jednak po konsultacjach resort zrezygnował z planowanych zmian - przypomina "Gazeta Wyborcza"

- Pojawiały się głosy ze strony urzędów pracy, że wykreślanie od razu na dziewięć miesięcy osób, które są najbardziej bierne i oddalone od rynku pracy, może być niesprawiedliwe - tłumaczy "Gazecie" wiceminister.

 

 

 

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.