Kolejne osoby z zarzutami ws. korupcji przy rozdziale publicznych pieniędzy

Sprawa dotyczy projektów badawczych, w których podejrzani mieli sobie wzajemnie udzielać płatnych zleceń. Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku postawiła kolejne zarzuty korupcyjne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejne osoby z zarzutami ws. korupcji przy rozdziale publicznych pieniędzy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 lut 2016 18:59


Jak podało we wtorek (23 lutego) CBA, zatrzymani to dyrektor Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej (WIML) oraz kierownik Działu Informatyki Wojskowej Akademii Technicznej. Przeszukane zostały ich biura.

Obu osobom postawiono zarzuty korupcyjne. Podejrzenia dotyczą tego, że - jak podało CBA - w ubiegłym roku menadżer IT prowadząc projekt badawczy „wymienił” się umową - zleceniem z szefem innego projektu, dzięki czemu obaj zapewnili sobie wzajemnie dodatkowe pieniądze.

- W innym przypadku dyrektor WIML, w zamian za przyznanie instytutowi zlecenia w ramach projektu badawczego, udzielił korzyści majątkowej w postaci zatrudnienia na kierowniczym stanowisku osobie, która miała wpływ na przyznanie zlecenia - podało Biuro.

Czytaj też: Dzień Bez Łapówki. Które zawody są najbardziej skorumpowane?

Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku Janusz Kordulski powiedział PAP, że wobec obu podejrzanych zastosowano poręczenia majątkowe (5 i 10 tys. zł) oraz zawieszenie w czynnościach służbowych w ich miejscach pracy.

Śledztwo w Białymstoku prowadzone jest od października 2015 roku. W grudniu zarzuty postawiono trzem pierwszym osobom: dwóm przedsiębiorcom i osobie "pełniącej funkcję publiczną".

Według mediów (prokuratura i CBA jednoznacznie tych informacji nie potwierdzały), tą trzecią osobą jest Mariusz Ł., w latach 2001-2003 minister zdrowia w rządzie Leszka Millera, a zarzuty związane są z jego pracą na stanowisku dyrektora Centrum Inżynierii Biomedycznej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.