Kluby o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. podwyższenia wieku emerytalnego

Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję ws. podwyższenia wieku emerytalnego i emerytur częściowych. Co na to kluby?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kluby o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. podwyższenia wieku emerytalnego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 maj 2014 18:55


Trybunał Konstytucyjny orzekł, że podwyższenie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 lat jest konstytucyjne. Zakwestionował jedynie emerytury częściowe. 

SP: Rozkaz, by Polacy pracowali aż do śmierci, jest skandalem

- Szanujemy wyroki Trybunału Konstytucyjnego, ale ustawowy rozkaz, by Polacy pracowali aż do śmierci, jest skandalem - powiedział w środę rzecznik Solidarnej Polski Patryk Jaki. "Pochopnym" nazwał wyrok TK, który uznał, że podwyższenie wieku emerytalnego jest zgodne z konstytucją.

Trybunał Konstytucyjny uznał w środę niejednogłośnie, że podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia jest zgodne z konstytucją.

Patryk Jaki podkreślił, że podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia "to pogwałcenie konstytucji w kilku punktach". "Rozkaz ustawowy, by ludzie w Polsce pracowali aż do śmierci, jest skandalem" - dodał. Podkreślił, że gdy Solidarna Polska dojedzie do władzy lub będzie współrządzić, ten przepis zostanie zmieniony.

Zaznaczył, że SP od samego początku popierała postulat referendum ws. podwyższenia wieku emerytalnego. "Pamiętajmy, że większość społeczeństwa nie popiera podwyższenia wieku emerytalnego. Platforma Obywatelska nie ma legitymacji społecznej, by takie zmiany wprowadzać także dlatego, że takiej propozycji nie miała w programie wyborczym" - dodał Jaki. "Ta ustawa nadaje się do śmietnika" - podkreślił.

OPZZ rozczarowane wyrokiem TK w sprawie wieku emerytalnego

 - OPZZ z rozczarowaniem przyjęło środowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat jest zgodne z konstytucją. W ocenie związku to "smutny dzień dla polskiego społeczeństwa".

W przesłanym komunikacie OPZZ podkreślił, że przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego opowiadała się zdecydowana większość społeczeństwa, "a mimo to rząd pospiesznie przyjął naprędce przygotowaną ustawę, przy okazji nie godząc się na przeprowadzenie referendum w tej sprawie".

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.