Kijów, korupcja: Ukraiński sędzia Mykoła Czaus przyjał ogromną łapówkę. Został przyłapany

Ukraińskie Narodowe Biuro Antykorupcyjne i Specjalna Prokuratura Antykorupcyjna zatrzymały podczas przyjmowania łapówki w wysokości 150 tysięcy dolarów znanego sędziego jednego z sądów rejonowych w Kijowie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kijów, korupcja: Ukraiński sędzia Mykoła Czaus przyjał ogromną łapówkę. Został przyłapany

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 sie 2016 15:28


Mykoła Czaus, nazywany jednym z najbardziej skorumpowanych sędziów na Ukrainie, został ujęty we wtorek (9 sierpnia) wieczorem. Śledczy znaleźli przy nim słój ze 150 tys. USD w środku, ale nie mogli go aresztować, gdyż chroniony jest immunitetem.

"Aresztowanie sędziego nie jest możliwe bez decyzji Rady Najwyższej (parlamentu). O to, co ona w tej sprawie postanowi, pytajcie deputowanych" - powiedział na konferencji prasowej prokurator generalny Ukrainy Jurij Łucenko.

Czytaj też: 300 tys. urzędników skazanych za korupcję

Dziennikarz Jurij Butusow wyjaśnił na Facebooku, że Czaus dał się poznać jako sędzia, który "za pieniądze wyda dowolny bezprawny wyrok". Miał m.in. karać uczestników protestów antyrządowych na Majdanie Niepodległości w Kijowie na przełomie 2013 i 2014 roku.

Łapówka, którą przyjął we wtorek (9 sierpnia) Czaus, miała być "zapłatą" za wyrok w sprawie człowieka zamieszanego w handel narkotykami. Za wyrok w zawieszeniu sędzia żądał od jego bliskich najpierw 100 tysięcy, a potem 150 tysięcy dolarów. Czaus został przyłapany w momencie przekazywania tych pieniędzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.