Kierowcy ciężarówek nie chcą obowiązkowych postojów w upały

Członkowie Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych domagają się w piśmie skierowanym do Marii Wasiak, minister infrastruktury i rozwoju, tymczasowego zawieszenia zakazów poruszania się ciężarówek w upalne weekendy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kierowcy ciężarówek nie chcą obowiązkowych postojów w upały

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

12 sie 2015 15:19


- Otrzymujemy od przewoźników informacje, że wymuszony postój pojazdu powyżej 12 ton podczas weekendowego zakazu ruchu, w następstwie może prowadzić do groźnych sytuacji na drodze, wpływając negatywnie na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi - piszą autorzy listu.

Według nich, kierowcy takich ciężarówek stojąc przymusowo od piątku po południu do niedzieli wieczorem narażeni są na ogromne zmęczenie.

Jak dodaje Biuro Prasowe ZMPD, kierowcy ciężarówek „mają w upały gorzej niż psy. Każdego dnia media apelują, żeby nie pozostawać obojętnym wobec losu zwierząt zamkniętych w nagrzanych samochodach. Tymczasem losem kierowców, którzy muszą spędzać wiele godzin na pozbawionych cienia parkingach, nikt się nie przejmuje”.

ZMPD stwierdza, że w Polsce nie ma wystarczającej liczby bezpiecznych parkingów i odpowiednim standardzie do wypoczynku, np. w klimatyzowanym pokoju. „Praca urządzenia klimatyzacyjnego w pojeździe przez cały okres postoju na parkingu nie jest możliwa”, stwierdzają autorzy listu.

Zarazem to podczas jazdy, gdy pracuje klimatyzacja, kierowca ma względny komfort pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.