Kara za fundusz reprezentacyjny

0 0
Kara za fundusz reprezentacyjny

Ośmiu pracowników państwowego przedsiębiorstwa kolejowego zostało ukaranych za przeznaczenie ponad 800 mln juanów (ponad 130 mln dol.) na fundusz reprezentacyjny – podał w poniedziałek chiński urząd antykorupcyjny.

To kolejny taki skandal w chińskich kolejach. Nie wiadomo, w jaki sposób pracownicy firmy zostali ukarani. China Railway Construction Corp. (CRCC), drugie co do wielkości przedsiębiorstwo w Chinach zajmujące się budową infrastruktury kolejowej, wydało 837 mln juanów (ok. 145 mln dol.) na przyjęcia dla gości - poinformowała w poniedziałek Centralna Komisja ds. Badania Dyscypliny na swojej stronie internetowej.

Stwierdzono nieprawidłowości w fakturach i księgowości. Szef Komisji Wang Qishan zapowiedział, że sprawę rozbuchanych kosztów reprezentacyjnych CRCC „należy surowo rozliczyć".

W związku ze stwierdzoną niegospodarnością 57 osób zostało oficjalnie upomnianych, a jednej być może zostaną postawione zarzuty - dodał.

Jak powiedział Wang, firma już podjęła działania naprawcze. To nie pierwszy skandal, jaki wstrząsnął państwowymi kolejami w Chinach. W lipcu br. na karę śmierci w zawieszeniu skazany został były chiński minister ds. kolei Liu Zhijun.

Sąd uznał go za winnego przyjęcia 10 mln dol. łapówek oraz nadużywania władzy w czasie, gdy nadzorował projekty w ramach budowy kolei dużych prędkości.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.