Kamil Durczok nie ma żadnych planów zawodowych. Skupia się na rozprawach

0 0
Kamil Durczok nie ma żadnych planów zawodowych. Skupia się na rozprawach
We wtorek 29 września ruszyła rozprawa Kamila Durczoka przeciwko dziennikarzom „Wprost” o ochronę dóbr osobistych, fot. TVN

Kamil Durczok walczy o dobre imię w sądzie. Toczącym się rozprawom poświęca cała uwagę.

We wtorek 29 września odbyła się rozprawa Kamila Durczoka przeciwko dziennikarzom „Wprost” o ochronę dóbr osobistych. Były szef „Faktów” domaga się przeprosin od wydawcy tygodnika oraz dwóch milionów złotych odszkodowania za publikację artykułów, które – jak twierdzi – naruszają jego dobre imię. Chodzi o teksty oskarżające dziennikarza o molestowanie i mobbing wobec pracowników „Faktów”.

- Mam nadzieję, że na sali wyjdzie prawda o tej sprawie. I tyle mogę tylko powiedzieć – skomentował Kamil Durczok w rozmowie z "Faktem".

Drugi pozew Kamila Durczoka dotyczy publikacji, w której została opisana wizyta dziennikarza w mieszkaniu znajomej na warszawskim Mokotowie. Jak twierdzili autorzy artykułu, w pomieszczeniu znaleziono narkotyki oraz gadżety erotyczne.W tym przypadku Durczok wycenił szkody osobiste na 7 mln zł.

Brak planów zawodowych

W rozmowie z "Faktem" Durczok podkreślił, że wierzy w sprawiedliwy finał toczących się procesów sądowych, na których skupia całą uwagę.

- Nie mam żadnych planów, jeśli chodzi o karierę zawodową. Na razie zajmuje mnie ta sprawa i – co tu dużo ukrywać – strasznie stresuje. To nie jest sytuacja przyjemna, miła, że człowiek musi dowodzić swojej niewinności w sądzie – powiedział Durczok.

Rozstanie z TVN

Przypomnijmy, Kamil Durczok został na początku lutego opisany przez tygodnik „Wprost”, padły zarzuty o mobbing i molestowanie seksualne podwładnych. Choć dziennikarz od samego początku zapewniał, że nigdy nie molestował żadnej z pracownic, efekt jest taki, że dziś nie ma go już w załodze TVN – 10 marca br. zarząd stacji poinformował, że umowa z dziennikarzem została rozwiązana za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym.

Stało się to po zakończeniu prac Komisji ds. mobbingu i molestowania, która stwierdziła, że w stacji faktycznie dochodziło do tego typu nadużyć, a ich ofiarami padły trzy osoby.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.