Joanna Kluzik-Rostkowska zaprasza nauczycieli na czat w Wigilię

Joanna Kluzik-Rostkowska prosi nauczycieli by nie blokowali linii telefonicznych w Wigilię. - Zapraszamy na czat z minister edukacji narodowej. 24 grudnia w godz. 12.30-13.30 - poinformował MEN.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Joanna Kluzik-Rostkowska zaprasza nauczycieli na czat w Wigilię

PODZIEL SIĘ


Autor: raf

www.portalsamorzadowy.pl

23 gru 2014 9:35


Wygląda na to, że spór o to, jak szkoły powinny pracować w czasie przerwy świątecznej skończy się czatem minister edukacji z nauczycielami na Facebooku.

Wydarzenie to MEN zapowiedział na swoim oficjalnym profilu na znanym serwisie społecznościowym.

Czytaj też: Kluzik-Rostkowska: Święta, świętami, ale nauczyciele pracują

Na początku grudnia minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska ogłosiła list otwarty do rodziców, w którym napisała, że czas przerwy świątecznej w szkołach, to dni wolne od nauki dla uczniów, ale nie dni wolne od pracy dla nauczycieli.

Podkreśliła, że nauczyciele - tak jak wszyscy - mają wolne jedynie w dni świąt (czyli 25 i 26 grudnia oraz 1 i 6 stycznia). Zaznaczyła, że w pozostałe dni dyrektor, na prośbę rodziców może zaplanować, aby nauczyciele w tym czasie prowadzili zajęcia z dziećmi.

Dodała, by w przypadku wątpliwości rodzice kontaktowali się w tej sprawie z MEN, podała numer telefonu i adres mailowy.

List skrytykowały dwa największe związki nauczycielskie: Związek Nauczycielstwa Polskiego i Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".

Według ZNP minister zachęca w nim rodziców do składania donosów na nauczycieli, daje też wyraz swojej ignorancji odnośnie przepisów prawa oświatowego. Z kolei według "S", minister dyskredytuje listem zawód nauczyciela w oczach opinii publicznej.

Związkowcy przypomnieli, że termin przerwy świątecznej ustalany jest nie przez nauczycieli, lecz przez samą minister edukacji oraz, że nauczyciele mogą w tym czasie organizować opiekę nad dziećmi, jeśli jest potrzeba ze strony rodziców i zgadza się na to organ prowadzący szkołę, czyli gmina lub powiat.

Przypomnieli także, że w dni wolne od zajęć dydaktycznych ustalane dodatkowo przez szkoły, są organizowane zajęcia wychowawcze. Podkreślali, że nauczyciele nie uchylają się od opieki nad dziećmi.

Odpowiadając im Kluzik-Rostkowska zaznaczyła, że chciałaby, by rzeczywistość szkolna była tak różowa jak malują ją związkowcy.

Czytaj też: Nauczyciele będą w Wigilię dzwonić do minister edukacji

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.