Jarocin: Były prezes Zakładu Gospodarki Odpadami oskarżony o malwersacje

Prokuratura postawiła byłemu prezesowi Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie zarzuty niedopełnienia obowiązków i przywłaszczenia mienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jarocin: Były prezes Zakładu Gospodarki Odpadami oskarżony o malwersacje

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

26 sty 2018 11:20


  • Prokurator przedstawił Mariuszowi Z. zarzut nadużycia uprawnień w związku z pełnioną przez niego funkcją prezesa ZGO w Jarocinie pomiędzy kwietniem 2013 roku a grudniem 2014 roku.
  • Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki , który złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, powiedział, że sprawę zgłoszono do prokuratury w 2014 r., po zmianie byłej władzy z PO-PSL.
  • Zdaniem burmistrza "jest to typowy skok na kasę ekipy PO".

Na podstawie zebranego materiału dowodowego - jak powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler - prokurator przedstawił Mariuszowi Z. zarzut nadużycia uprawnień w związku z pełnioną przez niego funkcją prezesa ZGO w Jarocinie pomiędzy kwietniem 2013 roku a grudniem 2014 roku.

"Podejrzanemu zarzucono niedopełnienie obowiązku zajmowania się sprawami majątkowymi spółki poprzez zawieranie nieuzasadnionych ekonomicznie umów oraz zatwierdzanie płatności" - powiedział Meler i wyjaśnił, że w związku z tym doszło do znacznej szkody na majątku spółki w wysokości ponad 590 tys. zł oraz "wprowadzenia niebezpieczeństwa powstania szkody dla spółki w kwocie ponad 160 tys. zł".

Rzecznik poinformował także, że Mariuszowi Z. postawiono zarzuty przywłaszczenia mienia z majątku spółki w wysokości 45 tys. zł oraz "doprowadzenia przedstawicieli organów spółki do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez zawarcie nowej umowy o pracę, na podstawie której w przypadku rozwiązania stosunku pracy przysługiwać miałoby podejrzanemu jednorazowe odszkodowanie w wysokości ponad 115 tys. zł" - wyjaśnił.

Mariuszowi Z. zarzucono również dopuszczenie się występku z ustawy o rachunkowości z uwagi na nieskładanie sprawozdań do Krajowego Rejestru Sądowego.

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki powiedział, że sprawę zgłoszono do prokuratury w 2014 r., po zmianie byłej władzy z PO-PSL. "To, co tam się działo, woła o pomstę do nieba, bo tak bezczelną kradzież trudno sobie wyobrazić" - ocenił burmistrz. Według niego "były prezes ZGO kradł pieniądze w ten sposób, że przelewał środki z konta spółki na swoje prywatne. Robił to sam, ponieważ zabrał księgowej uprawnienia do dokonywania przelewów".

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Prezes 2018-02-01 08:06:13

A ciekawe kto dał Prezesowi takie uprawnienia, że sam mógł przelewów dokonywać...no i gdzie Rada Nadzorcza? Komedia!!!