Jan Guz, reforma emerytalna: Trzeba pilnie oskładkować wszystkie dochody z pracy

0 0
Jan Guz, reforma emerytalna: Trzeba pilnie oskładkować wszystkie dochody z pracy
W opinii OPZZ wiek emerytalny powinien wynosić niezależnie od płci 40 lat. /Fot. PTWP

Szef OPZZ Jan Guz zaznacza, że istnieje pilna potrzeba oskładkowania wszystkich dochodów z pracy. Dzisiaj bowiem 48 proc. podatników PIT nie odlicza składki na ubezpieczenia społeczne.

- Polacy pracują 1900 godzin rocznie, to jest o 500 godzin więcej, niż Niemcy. Żeby wypracować tyle godzin co Polak w ciągu 40 lat pracy, Niemiec musiałby pracować ponad 50 lat. Stąd nasza propozycja, którą zgłosiliśmy do marszałka sejmu, by do stażu pracy zaliczać również wychowywanie dzieci, służbę wojskową, zwolnienia wypadkowe – przekonywał przed sejmową Komisją Polityki Społecznej i Rodziny Jan Guz, przewodniczący OPZZ podczas publicznego wysłuchania prezydenckiego projektu uchwały o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Szef OPZZ podkreślał, że ubezpieczenia emerytalne powinny służyć ubezpieczonym, a nie instytucjom finansowym czy potrzebom budżetu. Dlatego istnieje pilna potrzeba oskładkowania wszystkich dochodów z pracy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

 • 6Polecam artykuł Max Kolonko, który pokazuje, że Komorowski wraz z PO przez lata okradali Polskę i byli na usługach Niemców!!!
  Powinni za to wszystko odpowiedzieć przed nami, prawdziwymi POLAKAMI. Nie dajmy sobie dłużej mydlić oczu przez te niemieckie media. CZYTAJCIE JAK BYŁO!! bookstar.pl/8538

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.