Jan Guz, reforma emerytalna: Trzeba pilnie oskładkować wszystkie dochody z pracy

Szef OPZZ Jan Guz zaznacza, że istnieje pilna potrzeba oskładkowania wszystkich dochodów z pracy. Dzisiaj bowiem 48 proc. podatników PIT nie odlicza składki na ubezpieczenia społeczne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jan Guz, reforma emerytalna: Trzeba pilnie oskładkować wszystkie dochody z pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

13 sty 2016 11:34


- Polacy pracują 1900 godzin rocznie, to jest o 500 godzin więcej, niż Niemcy. Żeby wypracować tyle godzin co Polak w ciągu 40 lat pracy, Niemiec musiałby pracować ponad 50 lat. Stąd nasza propozycja, którą zgłosiliśmy do marszałka sejmu, by do stażu pracy zaliczać również wychowywanie dzieci, służbę wojskową, zwolnienia wypadkowe – przekonywał przed sejmową Komisją Polityki Społecznej i Rodziny Jan Guz, przewodniczący OPZZ podczas publicznego wysłuchania prezydenckiego projektu uchwały o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Szef OPZZ podkreślał, że ubezpieczenia emerytalne powinny służyć ubezpieczonym, a nie instytucjom finansowym czy potrzebom budżetu. Dlatego istnieje pilna potrzeba oskładkowania wszystkich dochodów z pracy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Damian 2016-01-13 15:10:51

6Polecam artykuł Max Kolonko, który pokazuje, że Komorowski wraz z PO przez lata okradali Polskę i byli na usługach Niemców!!! Powinni za to wszystko odpowiedzieć przed nami, prawdziwymi POLAKAMI. Nie dajmy sobie dłużej mydlić oczu przez te niemieckie media. CZYTAJCIE JAK BYŁO!! bookstar.pl/8538