Jak zarządzać różnorodnym zespołem pracowników?

0 0
Jak zarządzać różnorodnym zespołem pracowników?

100 decydentów oraz najważniejszych liderów biznesu, organizacji pozarządowych i administracji publicznej z Unii Europejskiej przybyło do Warszawy, aby wziąć udział w międzynarodowym wydarzeniu poświęconym znaczeniu różnorodności w biznesie. Konferencja zorganizowana została przez Komisję Europejską, Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu – koordynatora Karty Różnorodności w Polsce.

- Karta Różnorodności i polityka różnorodności pozwalają zasadę sprawiedliwości społecznej wprowadzić w życie - powiedziała Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania, podczas otwarcia wydarzenia.

Minister obok argumentu sprawiedliwości społecznej wskazała na aspekt ekonomiczny oraz konieczność demograficzną jako te, które czynią potrzebnym temat różnorodności. W związku z kurczeniem się rynku pracy należy sięgnąć po „rezerwy". Minister wyszczególniła trzy grupy, których potencjał jest jeszcze niedostatecznie wykorzystany: kobiety, seniorzy oraz osoby niepełnosprawne; przypominając, że w grupie 50+ kobiety zatrudnione stanowią 24 proc.

Pracodawcy coraz częściej zauważają, że ich zespoły stają się bardziej zróżnicowane pod względem: wieku, płci, narodowości, wykształcenia, stanu zdrowia czy statusu rodzinnego. Wielu z nich wdraża specjalne mechanizmy umożliwiające zarządzanie różnorodnością w miejscu pracy. Nie wynika to tylko z chęci budowania pozytywnej atmosfery wśród pracowników.

 Utrzymywanie wykwalifikowanej kadry, wspieranie zróżnicowanego rozwoju zatrudnionych, przeciwdziałanie dyskryminacji i mobbingowi, budowanie wizerunku zaufanego i odpowiedzialnego pracodawcy to biznesowe korzyści, wynikające z polityki zarządzania różnorodnością w firmie.

- Komisja Europejska gorąco wspiera krajowe Karty Różnorodności, które znacząco przyczyniają się do promocji różnorodności w miejscu pracy. W tym kontekście, to spotkanie wysokiego szczebla ma na celu przedstawienie biznesowej argumentacji na rzecz różnorodności oraz upowszechnienie dorobku Kart Różnorodności na poziomie unijnym - mówiła Lina Papamichalopoulou, szefowa wydziału do spraw polityk antydyskryminacyjnych oraz koordynacji działań w sprawach Romów w Dyrekcji Generalnej do spraw Sprawiedliwości Komisji Europejskiej.

- W tym roku zdecydowaliśmy się skupić na znaczeniu współpracy między publicznymi a prywatnymi organizacjami z całej Europy. Dyskusje i wymiana kontaktów były bardzo owocne! Jestem bardzo wdzięczna Pełnomocniczce Rządu do Spraw Równego Traktowania oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu za ich nieocenioną, znakomitą współpracę w organizacji tego wydarzenia - powiedziała Papamichalopoulou.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.