J. Męcina: urzędy pracy muszą odzyskać zaufanie

- W ramach reformy instytucji rynku pracy przygotowujemy kilka instrumentów, które powinny zwiększyć efektywność inwestowania w kapitał ludzki, zwłaszcza w przypadku małych i mikro firm - zadeklarował Jacek Męcina, wiceminister pracy i polityki społecznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

J. Męcina: urzędy pracy muszą odzyskać zaufanie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (PSZ)

wnp.pl

12 gru 2013 13:06


- Chcemy zwiększyć znaczenie pośrednictwa pracy. Już poprawiliśmy pewne elementy i z 9 tysięcy dostępnych ofert pracy, które były na portalu publicznych służb zatrudnienia, dochodzimy do 60 tysięcy - powiedział Jacek Męcina, podczas debaty "Rynek pracy 2013 - zapaść czy chwilowe załamanie?".

Czytaj też: W pośredniakach praca towarem deficytowym

- To pokazuje, że chcemy, aby urzędy pracy, także we współpracy z sektorem prywatnym, odzyskiwały zaufanie pracodawców - dodał.

Jak zaznaczył wiceminister pracy, jest to kluczowy element, który pozwoli zwiększyć efektywność urzędów pracy oraz innych instytucji zajmujących się pośrednictwem pracy i aktywizacją zawodową.

- Efektywne będą tylko te działania, które będą realizowane pod potrzeby pracodawców - ocenił Męcina.

Wiceminister stwierdził, że istnieje konieczność inicjowania kolejnych inwestycji w kwalifikacje zawodowe, bo statystyczny polski bezrobotny jest ciągle osobą o bardzo niskich kwalifikacjach.

Czytaj całość na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.