Irena Wóycicka: Państwo dofinansuje umowę o pracę

Państwo dofinansuje umowę o pracę przez pierwszy rok zatrudnienia młodego człowieka - pod warunkiem, że kolejny rok firma zatrudni go samodzielnie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Irena Wóycicka: Państwo dofinansuje umowę o pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

15 maj 2015 11:30


Program dofinansowania miejsc pracy dla młodych Polaków, przygotowywany przez Kancelarię Prezydenta, ruszy najprawdopodobniej od stycznia 2016 r - poinformowała sekretarz stanu w KPRP Irena Wóycicka.

"Rozmawiamy o skali zatrudnienia 100 tys. osób rocznie" - powiedziała Wóycicka, która była gościem radiowej Trójki.

Program będzie finansowany z Funduszu Pracy i środków europejskich. "Możliwość uruchomienia programu wynika z tego, że Polska wyjdzie z procedury nadmiernego deficytu, i pojawią się nieduże, ale pewne możliwości zwiększenia wydatkowania pieniędzy z Funduszu Pracy. Fundusz Pracy był w pewnym sensie zablokowany, limitowany wydatkami na skutek procedury nadmiernego deficytu" - powiedziała minister.

Program ma być konkurencją dla śmieciówek

Program zakłada, że państwo dofinansuje umowę o pracę przez pierwszy rok zatrudnienia młodego człowieka - pod warunkiem, że kolejny rok firma zatrudni go samodzielnie. "Program ma nie tylko pomóc zatrudniać młodych ludzi, którzy szukają zatrudnienia po raz pierwszy, ale przede wszystkim ma być konkurencją dla tzw. śmieciówek. To ma być porządne zatrudnienie, na etacie" - podkreśliła Wóycicka.

Program będzie realizowany we współpracy prezydenta, rządu i pracodawców - dodała Wóycicka. Oceniła, że takie rozwiązanie oznacza perspektywę dobrego wejścia na rynek pracy - pod warunkiem, że pracodawcy zaproponują miejsca pracy, które dają możliwość faktycznego rozwoju zawodowego.

Wóycicka zapowiedziała, że program ruszy najprawdopodobniej od stycznia 2016 r. Jego szczegóły prezydent przedstawi jeszcze w piątek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.