IPN: Prezes fundacji Jolanty Kwaśniewskiej kłamcą lustracyjnym?

• Andrzej Kratiuk, prezes fundacji Porozumienie bez Barier został oskarżony przez IPN o zatajenie w oświadczeniu lustracyjnym relacji z wywiadem SB.
• Według Instytutu jest on kłamcą lustracyjnym.
• Prokurator skierował sprawę do sądu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

IPN: Prezes fundacji Jolanty Kwaśniewskiej kłamcą lustracyjnym?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

14 lip 2016 8:42


IPN oskarża Andrzeja Kratiuka, prezesa fundacji Porozumienie bez Barier Jolanty Kwaśniewskiej, o zatajenie w oświadczeniu lustracyjnym relacji z wywiadem SB. Prawnik złożył je w związku z wykonywaniem zawodu radcy prawnego. Jego sprawa rozpocznie się 1 sierpnia 2016 r. - informuje Gazeta Polska Codziennie.

To może być największy proces lustracyjny w historii polskiego sądownictwa. Prokurator wnosi o przesłuchanie blisko 40 świadków, w tym niektórych z Niemiec, gdzie Kratiuk, w latach PRL-u, przebywał na stypendium. Proces może potrwać nawet dwa lata. Jeśli IPN udowodni Kratiukowi kłamstwo lustracyjne, nie będzie mógł on pracować jako radca prawny - podaje Gazeta Polska Codziennie.

Z akt IPN-u dotyczących Kratiuka, a ujawnionych w 2005 r. wynika, że był zarejestrowany przez wywiad MSW PRL u jako kontakt operacyjny „Krystian” - czytamy w Gazecie Polskiej Codziennie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.