Ile osób straciło pracę w TVP i Polskim Radiu? Dziennikarze się buntują

0 0
Ile osób straciło pracę w TVP i Polskim Radiu? Dziennikarze się buntują
Według Towarzystwa Dziennikarskiego, po objęciu władzy przez PiS, tylko z TVP zostało zwolnionych 45 dziennikarzy. (Na zdjęciu: siedziba TVP w Rzeszowie /fot.: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• Stowarzyszenie "Towarzystwo Dziennikarskie" podsumowało zmiany kadrowe w mediach publicznych po objęciu rządów przez Prawo i Sprawiedliwość.
• W ocenie organizacji środowiska dziennikarskiego, zwolniono lub zmuszono do odejścia aż 59 osób.
• Lista osób pozbawionych zatrudnienia, wraz z apelem o przekazywanie kolejnych informacji o zmianach kadrowych w mediach, została skierowana do Rzecznika Praw Obywatelskich i międzynarodowych organizacji walczących o wolność słowa.

Towarzystwo Dziennikarskie opublikowało na swoich stronach listę nazwisk osób, które w ocenie organizacji zostały pozbawione pracy w mediach publicznych z powodów ideologiczno-politycznych. Na liście widnieje 59 nazwisk osób, które do niedawna były związane z mediami publicznymi. Według organizacji tylko z TVP zwolniono 45 dziennikarzy.

- Wiele z tych osób złożyło wypowiedzenia, nie chcąc uczestniczyć w politycznej pacyfikacji mediów, wielu skłoniono do rozwiązania umowy o pracę za zgodą stron, oferując lepsze warunki rozstania niż w przypadku wypowiedzenia. Na liście są też dziennikarze, którym uniemożliwiono pracę zabierając dyżury i tacy, z którymi rozwiązano umowy zlecenia - piszą w oświadczeniu członkowie organizacji.

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.