Francuski sąd ukarał Continentala za zwolnienia pracowników

Sąd w Compiegne, na północ od Paryża nakazał niemieckiej firmie oponiarskiej Continetal wypłacić odszkodowanie byłym pracownikom zakładów w Clairoix. Niemiecki koncern zamknął je w 2010 roku tłumacząc się względami ekonomicznymi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Francuski sąd ukarał Continentala za zwolnienia pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (DM)

wnp.pl

31 sie 2013 20:44


Sąd nakazał spółce z Hanoweru wypłacić każdemu z 680 zwolnionych pracowników odszkodowanie w wysokości od 30 do 90 tys. euro.

- Continental nie miał żadnego ekonomicznego powodu do zwolnienia pracowników. Jesteśmy zadowoleni z decyzji sądu - powiedział Carlos Moreira ze związku zawodowego CGT.

- Decyzja sądu nie ma sensu jeśli spojrzeć na nasze argumenty - powiedział prawnik Patrick Thiebart, reprezentujący niemiecką firmę. Niemiecka firma najpewniej odwoła się od decyzji do sądu wyższej instancji.

Już wcześniej tłumaczyła się, że ze względów finansowych musiała zamknąć ten zakład, który nie radził sobie ze względu na panującą na rynku nadprodukcję opon.

Pierwsze komentarze ekspertów są bardzo nieprzychylne dla francuskiego wymiaru sprawiedliwości. - Czy spółka miała generować straty, bo tego chce francuska władza - zapytuje się jeden z niemieckich komentatorów.

Zdaniem analityków Paryż wysłał bardzo ważny sygnał dla ewentualnych inwestorów. - Nawet w przypadku dekoniunktury możemy nie zgodzić się na zamkniecie zakładu. Produkujcie aż do bankructwa - skomentował sytuację jeden z analityków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.