Francuski kandydat na prezydenta chce wydłużyć tydzień pracy

Lider sondaży przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi we Francji Alain Juppe z centroprawicowej partii Republikanie zapowiedział we wtorek, że jeśli wygra w wyścigu o fotel prezydenta, wydłuży 35-godzinny tydzień pracy i podwyższy wiek emerytalny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Francuski kandydat na prezydenta chce wydłużyć tydzień pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 maj 2016 22:42


"Francuzi są trzymani z dala od pracy z powodu jej nadmiernych kosztów. Chcę je obciąć" - powiedział Juppe, były premier i były szef dyplomacji Francji, wobec setek swoich zwolenników. "Potrzebujemy innego sposobu myślenia" - dodał.

Zapowiedział też, że podniósłby wiek emerytalny z 62 do 65 lat oraz obniżył podatki i ograniczył wydatki publiczne. W ciągu swojej pięcioletniej kadencji chce dążyć do cięć wydatków publicznych o 80-100 mld euro.

Juppe chciałby wprowadzić standardowo 39-godzinny tydzień pracy, zamiast obecnego 35-godzinnego. Przewiduje możliwość negocjacji tej zmiany w poszczególnych firmach, ale gdyby porozumienie nie zostało osiągnięte w ciągu dwóch lat, przedsiębiorstwo byłoby zobligowane do pracy w trybie 39-godzinnym.

Obecny socjalistyczny rząd planuje kontrowersyjne reformy prawa pracy, które zakładają wydłużenie tygodnia pracy do 48 godzin. Projekt ten od wielu tygodni wywołuje gwałtowne protesty uliczne w całej Francji.

Były premier, który jeśli wygra prawybory będzie kandydatem Republikanów na prezydenta, zamierza także ograniczyć świadczenia pomocy społecznej i zmniejszyć wysokość podatków dochodowych dla rodzin z dziećmi.

W prawyborach Republikanów głównym przeciwnikiem Juppe będzie były prezydent Nicolas Sarkozy. Obecnie Juppe prowadzi w sondażach przed pierwszą turą wyborów prezydenckich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.