Firmy wprowadzą elastyczny czas pracy

Na najbliższym posiedzeniu 3 lipca Senat zajmie się uchwalonymi przez posłów zmianami w przepisach o czasie pracy. Przedsiębiorcy zyskają możliwość korzystania z rozwiązań, które w czasach obowiązywania ustawy antykryzysowej cieszyły się największym zainteresowaniem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy wprowadzą elastyczny czas pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

27 cze 2013 8:46


W ramach zmian w kodeksie pracy raczej nie zostaną jednak wprowadzone żadne poprawki, które nie były konsultowane z partnerami społecznymi - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Chodzi m.in. o konieczność sporządzania harmonogramów czasu pracy na co najmniej miesięczne okresy.

Mimo to, przedstawiciele branż, w których możliwość wprowadzenia 12-miesięcznych okresów rozliczeniowych i dostosowania do cyklu koniunktury intensywności pracy jest ważna, nie kryją zadowolenia.

- Próbowaliśmy wdrożyć 12-miesięczne okresy, ale związki zawodowe nie zgodziły się na to. Niewykluczamy, że po wejściu w życie nowych przepisów wrócimy do rozmów, jeżeli będzie taka potrzeba - mówi dla "DGP" Barbara Mikołajczyk z Fiat Auto Poland.

Wojciech Konecki, dyrektor generalny CECED Polska podkreśla, że przy takiej cyklicznej działalności długie okresy rozliczeniowe pozwolą na racjonalne wykorzystanie pracowników bez konieczności zwolnień. Zmiany poprawią też ich konkurencyjność względem zagranicznych przedsiębiorców, którzy już mogą elastycznie organizować czas pracy - podaje dziennik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.