wnp.pl

Fiat: Rozpoczęła się przerwa świąteczna. Kto pracuje?

0 0
Fiat: Rozpoczęła się przerwa świąteczna. Kto pracuje?

23 grudnia w fabryce Fiata w Tychach ruszyła przerwa świąteczno-noworoczna. Produkcja wznowiona będzie 2 stycznia. Część pracowników jednak pracuje do tego czasu.

W tym samym okresie nie pracują także inne spółki Fiata, m.in. Sistema Poland, Comau Poland i firma Denso Thermal Systems Polska, która zajmuje się produkcją desek rozdzielczych. Przerwy rozpoczęły się też w innych zakładach motoryzacyjnych na Śląsku.

Czytaj też: Alfredo Leggero prezesem Fiat Auto Poland

W spółce Plastic Omnium Auto w Gliwicach (produkującej podzespoły dla m.in. Fiata, Opla, BMW czy Skody) od 23 grudnia do 4 stycznia wypada zimowa przerwa remontowa.

- W jej trakcie wszyscy pracownicy mają urlopy wypoczynkowe - mówi Waldemar Piela, przewodniczący Solidarności w firmie, podkreślając, że w czasie przerwy przeprowadzana jest konserwacja maszyn i urządzeń.

W fabryce General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach przerwa trwa już od 17 grudnia, a pracownicy wrócą do pracy w poniedziałek 5 stycznia.

- U nas przerwa jest spowodowana brakiem popytu na nowe samochody, pod koniec roku nowe auta gorzej się sprzedają - informuje Mariusz Król, przewodniczący Solidarności w Oplu w Gliwicach.

Według przewodniczącego, większość dni roboczych, wypadających w czasie przerwy świątecznej została przesunięta w ramach okresu rozliczeniowego na soboty w styczniu i w lutym.

Czytaj też: Tychy: Fiat zwolnił pracowników. UE pomaga

Przerwa świąteczna nie oznacza, że cała załoga ma wolne. - Pracują służby utrzymania ruchu, które przygotowują zakład do instalacji nowych maszyn do produkcji astry nowej generacji, co ma nastąpić jesienią przyszłego roku - dodaje Król.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.