Fiat: Rozpoczęła się przerwa świąteczna. Kto pracuje?

23 grudnia w fabryce Fiata w Tychach ruszyła przerwa świąteczno-noworoczna. Produkcja wznowiona będzie 2 stycznia. Część pracowników jednak pracuje do tego czasu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fiat: Rozpoczęła się przerwa świąteczna. Kto pracuje?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (AG)

wnp.pl

23 gru 2014 12:09


W tym samym okresie nie pracują także inne spółki Fiata, m.in. Sistema Poland, Comau Poland i firma Denso Thermal Systems Polska, która zajmuje się produkcją desek rozdzielczych. Przerwy rozpoczęły się też w innych zakładach motoryzacyjnych na Śląsku.

Czytaj też: Alfredo Leggero prezesem Fiat Auto Poland

W spółce Plastic Omnium Auto w Gliwicach (produkującej podzespoły dla m.in. Fiata, Opla, BMW czy Skody) od 23 grudnia do 4 stycznia wypada zimowa przerwa remontowa.

- W jej trakcie wszyscy pracownicy mają urlopy wypoczynkowe - mówi Waldemar Piela, przewodniczący Solidarności w firmie, podkreślając, że w czasie przerwy przeprowadzana jest konserwacja maszyn i urządzeń.

W fabryce General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach przerwa trwa już od 17 grudnia, a pracownicy wrócą do pracy w poniedziałek 5 stycznia.

- U nas przerwa jest spowodowana brakiem popytu na nowe samochody, pod koniec roku nowe auta gorzej się sprzedają - informuje Mariusz Król, przewodniczący Solidarności w Oplu w Gliwicach.

Według przewodniczącego, większość dni roboczych, wypadających w czasie przerwy świątecznej została przesunięta w ramach okresu rozliczeniowego na soboty w styczniu i w lutym.

Czytaj też: Tychy: Fiat zwolnił pracowników. UE pomaga

Przerwa świąteczna nie oznacza, że cała załoga ma wolne. - Pracują służby utrzymania ruchu, które przygotowują zakład do instalacji nowych maszyn do produkcji astry nowej generacji, co ma nastąpić jesienią przyszłego roku - dodaje Król.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.