Europosłowie stawiają na walkę z bezrobociem

Walka z bezrobociem oraz budowa nowoczesnej gospodarki to, według kandydatów SLD do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Szejny oraz Wojciecha Olejniczaka, priorytety na kolejną kadencję.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Europosłowie stawiają na walkę z bezrobociem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

28 kwi 2014 16:56


"W wyborach do PE chcemy uzyskać dobry wynik. Przypomnę w poprzednich wyborach SLD uzyskał tu 18 proc. poparcia. Chcemy zdobyć co najmniej jeden mandat, najbardziej zależy nam na tym, aby był to kandydat lub kandydatka z województwa świętokrzyskiego" - powiedział w poniedziałek w Kielcach dziennikarzom Szejna, przewodniczący świętokrzyskich struktur SLD, który w wyborach do europarlamentu będzie startował z drugiego miejsca małopolsko-świętokrzyskiej listy tej partii.

Według Szejny najważniejszym wyzwaniem na najbliższe lata jest walka z bezrobociem, które "w niektórych powiatach wynosi kilkadziesiąt procent". Jego zdaniem najlepszą drogą do poprawy sytuacji na rynku pracy jest umiejętne wykorzystanie środków z kolejnego budżetu UE.

Zdaniem szefa świętokrzyskiego SLD inwestycje powinny być kierowane między innymi na nowoczesne technologie. Jako przykład podał Kielecki Park Technologiczny (KPT). "Byłem tam trzy dni temu. To właśnie tam powstają miejsca pracy, tam swoje małe przedsiębiorstwa zakładają absolwenci kieleckich szkół wyższych, którzy tworzą miejsca pracy dla siebie i innych ()Priorytetem jest nowoczesność, technologie i kreatywność" - zaznaczył.

Szejna ocenił ponadto - w kontekście sytuacji związanej z kryzysem na Ukrainie - że rolnicy potrzebują "pełnej ochrony państwa i dobrej reprezentację w PE". "Producenci wieprzowiny czy sadownicy z Sandomierza przez złą, niemądrą politykę zagraniczną i gospodarczą, jeśli chodzi o konflikt rosyjsko-ukraiński, tracą. O kilkadziesiąt procent spadła sprzedaż i wiemy, że niektóre zakłady rozważają zwolnienia pracowników" - mówił polityk SLD.

W poniedziałkowej konferencji zorganizowanej na kieleckim rynku udział wziął także europoseł SLD i stołeczny kandydat tej partii w nadchodzących eurowyborach Wojciech Olejniczak, który udzielił poparcia Szejnie. Olejniczak ocenił, że w PE "konieczne jest uspołecznienie polityki europejskiej i przybliżenie jej do ludzi".

Według niego potrzebne jest wparcie dla przedsiębiorstw, które inwestują "nie w budowle, ale miejsca pracy, które działają na rzecz nowoczesnej gospodarki".

"Taki region, jak Świętokrzyskie zasługuje na zdecydowanie więcej i to jest nasze przesłanie w wyborach. Liczymy na lepsze poparcie niż 5 lat temu i życzę Andrzejowi (Szejnie - PAP) powodzenia" - podsumował Olejniczak.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.