Europejczycy mogą ciężej i dłużej pracować, ale chcą coś w zamian

91 proc. Europejczyków jest skłonnych pracować dłużej lub bardziej wydajnie w zamian za wyższe dochody lub lepszą edukację.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Europejczycy mogą ciężej i dłużej pracować, ale chcą coś w zamian

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 cze 2015 9:27


Tak wynika z raportu McKinsey Global Institute "A window of opportunity for Europe". Badanie objęło 16 tys. osób w ośmiu krajach.

Aż 91 proc. Europejczyków zadeklarowało, że jest skłonnych pracować dłużej lub bardziej wydajnie. A także zaakceptować pewne zmiany w świadczeniach socjalnych - mówi Daniel Boniecki z McKinsey & Company.

W sumie w Europie wśród tych, którzy zgadzają się na wyrzeczenia, 84 proc. gotowych byłaby pracować ciężej i dłużej, a 58 proc. zgodziłoby się na zmniejszenie osłon socjalnych - informuje "Rzeczpospolita".

Ale oczekują, że takie "wyrzeczenia" przyniosą im wyższe wynagrodzenie i podniesie się jakość ich życia - wskazuje Boniecki.

Jak wynika z badania, najwięcej wskazań dotyczy poprawy opieki zdrowotnej (95 proc.), poprawy środowiska do życia i edukacji - odpowiednio 93 i 89 proc. Po 84 proc. wskazań uzyskały zaś większe dochody i poprawa bezpieczeństwa publicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.