Emerytura: Obniżenie wieku emerytalnego będzie kosztować około 10 mld zł rocznie

0 0
Emerytura: Obniżenie wieku emerytalnego będzie kosztować około 10 mld zł rocznie
- Koszt w samym 2017 roku wyniósłby 5,6 mld zł, jeśli obowiązywałby w całym roku - powiedział Kowalczyk (fot.facebook.com/HenrykKowalczyk)

• Rząd pozytywnie ocenił prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego.
• Koszt obniżenia wieku emerytalnego oscylować będzie wokół 10 mld zł rocznie - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Rząd we wtorek (19 lipca) pozytywnie ocenił prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego do 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet.

- Koszt w 2017 roku wyniósłby 5,6 mld zł, jeśli obowiązywałby w całym roku. Później koszty rosną i oscylować będą wokół 10 mld zł - powiedział Kowalczyk w środę (20 lipca) w Polsat News.

Po wtorkowym posiedzeniu rządu podano, że Rada Ministrów wnosi o rozważenie przez Sejm możliwości uzupełnienia prezydenckiego projektu ustawy o modyfikację rozwiązań dotyczących łączenia dalszej aktywności zarobkowej z pobieraniem emerytury i jej wysokości. Rząd wnosi także, aby ustawa weszła w życie najwcześniej z dniem 1 października 2017 r. z uwagi na konieczność przeprowadzenia wszystkich czynności przygotowujących ZUS i KRUS do przeprowadzenia zmian ustawowych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Trzeba nareszcie znieść KRUS. Większość rolników stać na ZUS w normalnej wysokości,Wtedy pieniądze będą bez kłopotu i na emerytury i na służbę zdrowia.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.