Emerytura: Obniżenie wieku emerytalnego będzie kosztować około 10 mld zł rocznie

• Rząd pozytywnie ocenił prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego.
• Koszt obniżenia wieku emerytalnego oscylować będzie wokół 10 mld zł rocznie - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Emerytura: Obniżenie wieku emerytalnego będzie kosztować około 10 mld zł rocznie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 lip 2016 8:10


Rząd we wtorek (19 lipca) pozytywnie ocenił prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego do 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet.

- Koszt w 2017 roku wyniósłby 5,6 mld zł, jeśli obowiązywałby w całym roku. Później koszty rosną i oscylować będą wokół 10 mld zł - powiedział Kowalczyk w środę (20 lipca) w Polsat News.

Po wtorkowym posiedzeniu rządu podano, że Rada Ministrów wnosi o rozważenie przez Sejm możliwości uzupełnienia prezydenckiego projektu ustawy o modyfikację rozwiązań dotyczących łączenia dalszej aktywności zarobkowej z pobieraniem emerytury i jej wysokości. Rząd wnosi także, aby ustawa weszła w życie najwcześniej z dniem 1 października 2017 r. z uwagi na konieczność przeprowadzenia wszystkich czynności przygotowujących ZUS i KRUS do przeprowadzenia zmian ustawowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaro 2016-07-20 11:51:31

Trzeba nareszcie znieść KRUS. Większość rolników stać na ZUS w normalnej wysokości,Wtedy pieniądze będą bez kłopotu i na emerytury i na służbę zdrowia.