EEC: wiek emerytalny jest podnoszony w całej UE

Wiek przejścia na emeryturę podnosi się w całej Unii Europejskiej; powinien on być równy dla kobiet i mężczyzn - powiedział w czwartek w Katowicach komisarz Unii Europejskiej ds. zatrudnienia, spraw społecznych i integracji Laszlo Andor.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC: wiek emerytalny jest podnoszony w całej UE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 maj 2014 17:18


"Obserwujemy, że efektywny wiek przejścia na emeryturę podnosi się. (...) Komisja mocno naciska na to, żeby wprowadzić powiązanie pomiędzy oczekiwaną długością życia a wiekiem emerytalnym ze względu na to, że musi być zachowana pewna równowaga pomiędzy liczbą lat przepracowanych i spędzonych na emeryturze" - powiedział komisarz na konferencji prasowej w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Jak mówił, przez wiele lat to powiązanie było ignorowane przez polityków. "W latach kryzysu w Unii Europejskiej okazało się, że fakt, iż duża grupa ludzi nie pracuje, tylko pobiera świadczenia, ma poważny wpływ i przyczynia się do problemów państw członkowskich z wypłacalnością. W związku z tym wiek rzeczywistego odchodzenia na emeryturę wzrasta i będzie wzrastał" - dodał.

Laszlo Andor zdecydowanie opowiedział się za równym wiekiem emerytalnym dla kobiet i mężczyzn. "Nie powinno być różnicy, powinna być równość" - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.