EEC 2016, Kwiatkowski: Trzeba zmienić wizerunek niepełnosprawnych na rynku pracy

0 0
EEC 2016, Kwiatkowski: Trzeba zmienić wizerunek niepełnosprawnych na rynku pracy
Niepełnosprawni często są dużo lepszymi pracownikami niż osoby sprawne (fot.fotolia)

Robert Kwiatkowski, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zawrócił uwagę, że 86 proc. pracodawców z pierwszej setki firm zatrudniających osoby niepełnosprawne to spółki z sektora ochrony lub usług czystościowych.

Pracodawcy są bardzo zadowoleni, bo czerpią z tego tytułu korzyści. Zadowoleni jednak nie są niepełnosprawni – mówi Kwiatkowski. - Trzeba stworzyć modę na zatrudnianie niepełnosprawnych. Pokazać, że to jest trendy.

Prezes podkreśla, że niepełnosprawni często są dużo lepszymi pracownikami niż osoby sprawne. Niestety nierzadko ich kompetencje i umiejętności są niedoceniane.

- Trzeba zmienić wizerunek niepełnosprawnych. Zdarza się, że pracownicy ukrywają niepełnosprawność. Obawiają się,że pracodawca ze strachu przed dodatkowymi kosztami związanymi z absencja pracownika nie zatrudni go – dodaje Kwiatkowski.

Artykuł powstał podczas panelu "Konstruktywni: Czy realny jest zdrowy powrót do pracy?", który odbył się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • No niech Pan Prezes bajek nie prawi. Niech sprawdzi, jak pracodawcy podchodzą do zatrudnienia niepełnosprawnych w powiecie lubańskim. BOJĄ się !!! A medycyna pracy!!! Nie ułatwia zatrudniania. PUP w ogóle nie ma pojęcia, jak ma aktywizować. Kontakt z PUP ogranicza się jedynie do odfajkowania potwierdzenia, a nic nie robi, żeby zmotywować, nie wspomnę, że nie ma pojęcia jak w trudniejszych niepełnosprawnościach postępować. Oj potrzebna wizyta z audytem uskuteczniającym w PUP, Starostwie lubańskim, nie wspomnę o PCPR i pani doktor Jarmasz, która skutecznie, .....ale zniechęca do aktywności.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.