EEC 2016, Kwiatkowski: Trzeba zmienić wizerunek niepełnosprawnych na rynku pracy

Robert Kwiatkowski, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zawrócił uwagę, że 86 proc. pracodawców z pierwszej setki firm zatrudniających osoby niepełnosprawne to spółki z sektora ochrony lub usług czystościowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2016, Kwiatkowski: Trzeba zmienić wizerunek niepełnosprawnych na rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

19 maj 2016 14:57


Pracodawcy są bardzo zadowoleni, bo czerpią z tego tytułu korzyści. Zadowoleni jednak nie są niepełnosprawni – mówi Kwiatkowski. - Trzeba stworzyć modę na zatrudnianie niepełnosprawnych. Pokazać, że to jest trendy.

Prezes podkreśla, że niepełnosprawni często są dużo lepszymi pracownikami niż osoby sprawne. Niestety nierzadko ich kompetencje i umiejętności są niedoceniane.

- Trzeba zmienić wizerunek niepełnosprawnych. Zdarza się, że pracownicy ukrywają niepełnosprawność. Obawiają się,że pracodawca ze strachu przed dodatkowymi kosztami związanymi z absencja pracownika nie zatrudni go – dodaje Kwiatkowski.

Artykuł powstał podczas panelu "Konstruktywni: Czy realny jest zdrowy powrót do pracy?", który odbył się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Binguś 2016-05-19 15:44:32

No niech Pan Prezes bajek nie prawi. Niech sprawdzi, jak pracodawcy podchodzą do zatrudnienia niepełnosprawnych w powiecie lubańskim. BOJĄ się !!! A medycyna pracy!!! Nie ułatwia zatrudniania. PUP w ogóle nie ma pojęcia, jak ma aktywizować. Kontakt z PUP ogranicza się jedynie do odfajkowania potwierdzenia, a nic nie robi, żeby zmotywować, nie wspomnę, że nie ma pojęcia jak w trudniejszych niepełnosprawnościach postępować. Oj potrzebna wizyta z audytem uskuteczniającym w PUP, Starostwie lubańskim, nie wspomnę o PCPR i pani doktor Jarmasz, która skutecznie, .....ale zniechęca do aktywności.