Dyrektorzy sądów nie mieli prawa do dodatków stażowych

0 0
Dyrektorzy sądów nie mieli prawa do dodatków stażowych
Pensja dyrektorów nie uległa zmniejszeniu (fot.fotolia)

Wysokość wynagrodzenia dyrektorów sądów nie uległa 1 stycznia 2013 r. zmniejszeniu. Nie mieli oni prawa występować o zasądzenie na ich rzecz dodatków stażowych - twierdzi ministerstwo sprawiedliwości.

Zdaniem dyrektorów resort dokonał złej interpretacji przepisów, na skutek czego zostali oni pozbawieni w 2013 r. dodatku za staż pracy. I dlatego wnieśli pozwy do sądów, które zazwyczaj przyznawały im rację: zasądzały te kwoty wraz z ustawowymi odsetkami. Ministerstwo twierdzi jednak, że nie było do tego podstaw.

– Wysokość wynagrodzenia zasadniczego dyrektorów sądów, przysługującego im od 1 stycznia 2013 r., została ustalona przez ministra sprawiedliwości na takim poziomie, że uwzględniała sumę wszystkich składników ich wynagrodzenia przed tą datą, w tym także dodatku za wieloletnią pracę – zapewnia w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Jan Paziewski, dyrektor departamentu budżetu i efektywności finansowej w MS.

A to oznacza, że pensja dyrektorów nie uległa zmniejszeniu. Mało tego, jak podkreśla dyrektor Paziewski, zdecydowana większość spośród nich otrzymała wynagrodzenie wyższe niż przed 1 stycznia 2013 r. – średnio wynosiło ono ok. 9 tys. zł.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.