Dwóch menedżerów Uber zatrzymanych za prowadzenie nielegalnej działalności

0 0
Dwóch menedżerów Uber zatrzymanych za prowadzenie nielegalnej działalności
fot. pixabay

Dwóch menadżerów firmy Uber zostało w poniedziałek (29 czerwca) zatrzymanych we Francji za prowadzenie nielegalnej działalności związanej z tanimi przewozami osób.

Jak informuje Associated Press, pomimo aresztowań aplikacja UberPOP wciąż jest aktywna i pokazuje dostępnych kierowców, świadczących tanie przewozy.

Działająca we Francji od ponad dwóch lat amerykańska firma jest obecnie w sporze z francuskim rządem, który zarzuca Uberowi płacenie zbyt niskich podatków i opłat. Pomimo strajków francuskich taksówkarzy i kampanii szkodzącej wizerunkowi firmy, Uber zapewnia o kontynuowaniu swojej działalności do czasu orzeczenia francuskiego Sądu Najwyższego.

Według szacunków Ubera z aplikacji UberPOP korzysta we Francji ok. 400 tys. użytkowników. Świadczący usługi kierowcy, osoby prywatne, nie płacą podatków, nie przechodzą niezbędnych szkoleń i nie podlegają zawodowemu ubezpieczeniu.

Aplikacja kojarzy swoich użytkowników - klientów, jak i kierowców - w celu wykonania wskazanego przez klienta kursu. Płatność odbywa się za pośrednictwem platformy internetowej, która zatrzymuje 20 proc. wartości kursu, resztę przekazując kierowcy.

Na początku czerwca we Francji lokalne władze poinformowały, że po protestach taksówkarzy wprowadzono zakaz stosowania aplikacji UberPOP w Marsylii i Nantes.

Uber ma podobne problemy także w innych krajach Europy, a także w Chinach oraz w Indiach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.