Dwóch menedżerów Uber zatrzymanych za prowadzenie nielegalnej działalności

Dwóch menadżerów firmy Uber zostało w poniedziałek (29 czerwca) zatrzymanych we Francji za prowadzenie nielegalnej działalności związanej z tanimi przewozami osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dwóch menedżerów Uber zatrzymanych za prowadzenie nielegalnej działalności

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 cze 2015 20:51


Jak informuje Associated Press, pomimo aresztowań aplikacja UberPOP wciąż jest aktywna i pokazuje dostępnych kierowców, świadczących tanie przewozy.

Działająca we Francji od ponad dwóch lat amerykańska firma jest obecnie w sporze z francuskim rządem, który zarzuca Uberowi płacenie zbyt niskich podatków i opłat. Pomimo strajków francuskich taksówkarzy i kampanii szkodzącej wizerunkowi firmy, Uber zapewnia o kontynuowaniu swojej działalności do czasu orzeczenia francuskiego Sądu Najwyższego.

Według szacunków Ubera z aplikacji UberPOP korzysta we Francji ok. 400 tys. użytkowników. Świadczący usługi kierowcy, osoby prywatne, nie płacą podatków, nie przechodzą niezbędnych szkoleń i nie podlegają zawodowemu ubezpieczeniu.

Aplikacja kojarzy swoich użytkowników - klientów, jak i kierowców - w celu wykonania wskazanego przez klienta kursu. Płatność odbywa się za pośrednictwem platformy internetowej, która zatrzymuje 20 proc. wartości kursu, resztę przekazując kierowcy.

Na początku czerwca we Francji lokalne władze poinformowały, że po protestach taksówkarzy wprowadzono zakaz stosowania aplikacji UberPOP w Marsylii i Nantes.

Uber ma podobne problemy także w innych krajach Europy, a także w Chinach oraz w Indiach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.