Duży może więcej? Małe i średnie firmy mają problem z zatrudnianiem fachowców

Jeśli małe firmy chcą zatrudniać fachowców, muszą stawić czoła korporacjom. A wygrać z nimi starcie w walce o profesjonalistę nie jest łatwo.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Duży może więcej? Małe i średnie firmy mają problem z zatrudnianiem fachowców

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

28 lis 2014 8:03


Wysokie obciążenia płac i koszty zatrudnienia pracowników to podstawowe bariery w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce, na jakie wskazali przedsiębiorcy z małych i średnich firm, ankietowani przez agencję badawczą Keralla Research na zlecenie Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL).

Jak się okazuje, firmy te miewają też problemy ze znalezieniem odpowiednich specjalistów - pisze "Puls Biznesu". Mówi się wręcz o deficycie dobrych, wykwalifikowanych pracowników w sektorze MSP. A to właśnie małe firmy tworzą w Polsce najwięcej miejsc pracy.

Czytaj też: Duże firmy płacą najlepiej. Połowa zatrudnionych zarabia ponad 4,7 tys. zł

Z analizy EFL wynika, że co drugi ankietowany przedsiębiorca, który prowadził rekrutację w ostatnim roku, miał problem ze znalezieniem właściwego pracownika. Tej sytuacji nie zmienił nawet utrzymujący się wciąż, dość wysoki poziom bezrobocia w kraju.

W badaniu EFL 34 proc. przedsiębiorców zwróciło uwagę na trudności w znalezieniu dobrych pracowników umysłowych, ale analizy wykazały, że w tym sektorze uwidaczniają się jeszcze większe problemy z zatrudnieniem wykwalifikowanych pracowników fizycznych (55,8 proc. respondentów).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.