Duda: Trzeba przywrócić poprzedni wiek emerytalny

- W Polsce jest konieczna całkowita reforma systemu ubezpieczeń społecznych, który jest niewydolny - informuje Andrzej Duda.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Duda: Trzeba przywrócić poprzedni wiek emerytalny

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekSeniora.pl

RynekSeniora.pl

10 kwi 2015 13:46


Kandydat PiS na prezydenta w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" mówi o tym, komu w pierwszej kolejności przywróci poprzedni wiek emerytalny.

Zdaniem Andrzeja Dudy, Polacy poprzez wydłużenie wieku emerytalnego zostali skrzywdzeni przez nieodpowiedzialnych rządzących, którzy wcześniej obiecywali, że tej reformy nie będzie. Kandydat w wyborach prezydenckich deklaruje, że przywróci poprzedni wiek emerytalny.

Zaznacza, że nie będzie tak, iż zaraz po wygranych przeze mnie wyborach reforma emerytalna zostanie z dnia na dzień cofnięta. Podkreśla, że takie zmiany, które będą korzystne dla Polaków i przywrócą poprzedni wiek emerytalny, opracuje wspólnie z ekspertami jak najszybciej się tylko da.

Jak zauważa kandydat PiS, kobiety zostały najbardziej dotknięte reformą. W ich przypadku wiek został wydłużony aż o siedem lat. Podkreśla, że to należy zmienić w pierwszej kolejności.

Czytaj też: Dariusz Filar: Zawód będzie zależał od wieku pracownika

W Polsce jest konieczna całkowita reforma systemu ubezpieczeń społecznych, który jest niewydolny - przekonuje. Jest wiele możliwości, na przykład można wprowadzić system mieszany. Oczywiście w takim przypadku zmieni się również składka ZUS. Będzie ona minimalna, tak jak jest przykładowo w Wielkiej Brytanii - wyjaśnia Andrzej Duda.

Ale jeszcze raz zaznacza, że pierwszą rzeczą będzie przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, zwłaszcza dla kobiet.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.