RynekSeniora.pl

Drobnym przedsiębiorcom w Czechach grożą głodowe emerytury

0 0
Drobnym przedsiębiorcom w Czechach grożą głodowe emerytury
Przedsiębiorcy, którzy odprowadzają w Czechach minimalne składki na emeryturę, mają w przyszłości otrzymywać jedynie 230 euro. (Fot. rynekseniora.pl)

Czeskie ministerstwo pracy i polityki społecznej wyśle w najbliższych dniach list do sześciuset tysięcy małych i średnich firm. Resort ma ostrzec przedsiębiorców, że skutkiem odprowadzania minimalnych składek na ubezpieczenie społeczne będą bardzo niskie emerytury. Świadczenie ma wynieść 230 euro.

Co 10. zdolny do pracy obywatel Czech - bo tylu obywateli posiada małe i średnie firmy - otrzyma niebawem informację, że jeśli nie zacznie odprowadzać do skarbu państwa od swoich zarobków znacznie większych niż dotychczas składek, po przejściu na emeryturę grozi mu ubóstwo.

Zgodnie z wyliczeniami ministerstwa świadczenie ma wynieść 230 euro, czyli ok. 6 tys. koron czeskich. Tymczasem średnia czeska emerytura jest prawie dwukrotnie wyższa, a minimalne wynagrodzenie zbliża się do 10 tys. koron miesięcznie.

Przedsiębiorcy mogą dziś odprowadzać na ubezpieczenie społeczne minimalnie 1970 koron czeskich. Żeby uzyskać w przyszłości emeryturę na poziomie obecnej średniej (12 tys. koron), musieliby co miesiąc odprowadzać trzy razy więcej, czyli 6149 koron.

Więcej tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.