www.portalsamorzadowy.pl

Dodatek nocny przy płacy minimalnej to fikcja

0 0
Dodatek nocny przy płacy minimalnej to fikcja

Jest szansa, że osoby pracujące w nocy za najniższe stawki zarobią więcej. Grupa senatorów przygotowała i skierowała do konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

Zmieniony ma być katalog świadczeń pracowniczych, które nie są brane pod uwagę przy ustalaniu, czy dana osoba otrzymuje płacę minimalną. Ma się w nim znaleźć dodatek za pracę w nocy - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Obecne rozwiązanie jest skrajnie krzywdzące dla osób najniżej wynagradzanych, które często, jak np. pracownicy ochrony, są niepełnosprawne. Przysługujący im dodatek za pracę w nocy jest wliczony do ich wynagrodzenia, które jest ustalone na najniższym dopuszczalnym poziomie.

W praktyce oznacza to, że dodatek za pracę nocną dla tej grupy zatrudnionych jest fikcją - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

 • fikcją są jakieś tam projekty "panów łaskawców" senatorów. bo jakiż to przepis prawa już ustanowionego zawiesza stosowne przepisy kodeksu pracy odnoszące się do dodatku nocnego? a jeżeli już przyjąć, że jest tak jak to lansują "senatorowie" to dlaczego osoby pracujące wyłącznie w porze dziennej otrzymują pełne wynagrodzenie minimalne/ wszak jest w nim zawarty dodatek nocny a one /pracy jacy wyłącznie w dzień/ w nocy nie pracują/ w końcu ostatnie tymczasem ile wynosi płaca minimalna a ile dodatek nocny? czy taki sam dodatek w tej płacy dotyczy 8 godzin nocnych i 80 godzin nocnych?
  "panowie senatorowie" proszę myśleć!!!!! nie pozorować pracy!!!!! a osoby zarabiające 10 PLN powyżej najniższego wynagrodzenia????? przysługuje czy nie??????

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.