Deklaracja Europy Plus: euro od 2019 r. i 700 tys. nowych miejsc pracy

0 0
Deklaracja Europy Plus: euro od 2019 r. i 700 tys. nowych miejsc pracy

Waluta euro w Polsce od 2019 roku, 700 tys. nowych miejsc pracy w sektorze gospodarki opartej na wiedzy i nowych technologiach, darmowy internet - to założenia deklaracji programowej Europy Plus. Wprowadzimy Europę do Polski - przekonuje formacja.

"W Europie Plus są ludzie, którzy wprowadzali Polskę do Unii Europejskiej. Teraz wprowadzą Europę do Polski" - głosi deklaracja programowa Europy Plus, do której dotarła PAP. Dokument mają w czwartek zaprezentować: europoseł Marek Siwiec oraz lider RP Janusz Palikot.

W swej deklaracji Europa Plus podkreśla, że waluta europejska w Polsce powinna być wprowadzona od 1 stycznia 2019 roku, powinno powstać 700 tysięcy nowych miejsc pracy w sektorze gospodarki opartej na wiedzy i nowych technologiach oraz powinien być darmowy internet.

Ponadto Europa Plus obiecuje rewolucję w finansowaniu służby zdrowia, nauki, badań i rozwoju oraz edukacji i kultury. "Jeżeli wydatki na obronność mogą być gwarantowane ustawą, to wydatki na leczenie, naukę i kulturę muszą być gwarantowane w podobny sposób" - napisano.

Autorzy deklaracji oceniają, że rdzeniem integracji kontynentu stała się strefa euro. "Polska musi koniecznie znaleźć się w tym gronie. Przyjęcie wspólnej waluty, możliwe z dniem 1 stycznia 2019 roku, przyniesie korzyści Polkom i Polakom, naszej gospodarce i przedsiębiorstwom" - zaznaczono.

Europa Plus deklaruje w dokumencie, że "stanie na czele polityki powstrzymania partii twardej prawicy w debacie publicznej na temat euro i w kampanii wyborczej w 2015 roku". "Podejmiemy się otwartego i uczciwego dialogu z wyborcami o euro, gdyż dysponujemy mocnymi i przekonującymi argumentami. Wiemy, jak zorganizować procedury przyjęcia euro, aby było to bezpieczne i z maksymalną korzyścią dla obywateli" - napisano.

Kolejną sprawą poruszaną w dokumencie jest bezrobocie. "Najbardziej palącym obowiązkiem świata polityki jest stworzenie warunków pozwalających na powstanie wystarczającej liczby miejsc pracy dla osób jej pozbawionych - zwłaszcza młodych, dopiero wchodzących na rynek pracy - oraz skuteczne wsparcie dla ludzi tracących zatrudnienie" - oceniają politycy Europy Plus.

Według nich, państwo musi podejmować aktywne działania w tej sferze. "Europa Plus jest zwolennikiem koncepcji flexicurity, łączącej elementy bezpieczeństwa dla pracownika, nawet jeśli traci zatrudnienie oraz elastyczności rynku pracy" - podkreślono.

Formacja uważa, że miejsca pracy powinny powstawać w pierwszej kolejności w sektorach uznawanych za kluczowe w gospodarce opartej na wiedzy: edukacji, nauce i pracy badawczo-rozwojowej, przemysłach wysokiej techniki, usługach biznesowych związanych z innowacyjnym biznesem oraz w e-usługach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.