David Cameron ma prawo ograniczyć świadczenia imigrantom w Wielkiej Brytanii

0 0
David Cameron ma prawo ograniczyć świadczenia imigrantom w Wielkiej Brytanii
Koniec ze świadczeniami dla imigrantów w Wielkiej Brytanii? (fot.pixabay.com)

David Cameron ma pełne prawo do zweryfikowania i ograniczenia świadczeń wypłacanych imigrantom w Wielkiej Brytanii.

- Zdecydowane zwycięstwo konserwatystów w W. Brytanii oznacza, że David Cameron ma w swojej partii większy niż kiedykolwiek kapitał polityczny. Także przywódcy UE wiedzą, że muszą się z nim liczyć; jednak UE nie może sobie pozwolić na tzw. Brexit - pisze "Financial Times".

W artykule "FT" zaznacza, że w ciągu minionych pięciu lat stosunki Camerona z unijnymi partnerami były napięte. "Ze względu na eurosceptyczne pozycje wielu konserwatywnych deputowanych Cameron był pod presją, aby zajął zdecydowane stanowisko wobec UE" - odnotowuje dziennik. Dodaje, że w związku z planowanymi renegocjacjami członkostwa Wielkiej Brytanii w UE przed zapowiedzianym referendum ta presja wzrośnie, tym bardziej w obliczu skromnej większości torysów w Westminsterze.

"FT" podkreśla, że Camerona czeka podjęcie szybko dwóch decyzji - o terminie referendum i postulatach, jakie zgłosi w czasie renegocjacji brytyjskiego członkostwa w UE. Brytyjski dziennik podkreśla, że lepiej, by referendum odbyło się jak najszybciej, czyli w miarę możliwości na jesieni 2016 roku. Taki termin jest optymalny, ponieważ po pierwsze wiarygodność każdego rządu przygasa po połowie kadencji, a po drugie odkładanie plebiscytu zachwieje gospodarczymi perspektywami Wielkiej Brytanii - tłumaczy "Financial Times".

"Podczas gdy Unia Europejska już zmaga się z groźbą wyjścia Grecji ze strefy euro, blok nie może pozwolić sobie jeszcze na kryzys związany z Brexitem" - zauważa. Dodaje, że jeśli chodzi o postulaty w ramach reformy UE, to Cameron do tej pory był w tej kwestii lakoniczny, "więc może w niektórych dziedzinach zgłosić uzasadnione żądania".

Według dziennika Cameron ma pełne prawo do zweryfikowania i ograniczenia świadczeń wypłacanych imigrantom w Wielkiej Brytanii. Brytyjskie postulaty w sprawie liberalizacji, w szczególności pogłębienia jednolitego rynku, także powinny być dobrze przyjęte - ocenia "Financial Times".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.