Dalej bez kompromisu ws. wieku emerytalnego

Do 9 maja zespół ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego ma czas na wypracowanie stanowiska w sprawie prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego. Wciąż nie wiadomo, czy uda się pogodzić odmienne stanowiska pracodawców i związków zawodowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dalej bez kompromisu ws. wieku emerytalnego

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekSeniora.pl

RynekSeniora.pl

5 maj 2016 10:42


Jeśli nie uda się wypracować wspólnego stanowiska, wówczas rząd premier Szydło zdecyduje o ostatecznym kształcie projektu ustawy obniżającego wiek emerytalny - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Już kilka razy wydawało się, że porozumienie pomiędzy pracodawcami i związkami jest na wyciągnięcie ręki. Obecnie nastąpił wyraźny podział pomiędzy stronami zespołu.

Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność” oraz Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych postulują  o stworzenie możliwości wcześniejszego zakończenia pracy przez osoby mające długi staż pracy. Dla kobiet z 35-letnim stażem oraz mężczyzn z 40-letnimi okresami składkowymi możliwości skorzystania z prawa do emerytury bez względu na wiek. Chcą też przywrócenia wieku do poziomu emerytalnego sprzed 2013 r.

Pracodawcy najchętniej by utrzymali status quo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.