Czy praca w niedzielę się opłaca?

Parlamentarzyści przygotowują zmiany w kodeksie pracy. Według autorów projektu zyski dla przedsiębiorców zostaną rozłożone na 6 dni tygodnia, a wolna niedziela wniesie „nową jakość życia”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czy praca w niedzielę się opłaca?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza

28 maj 2013 14:53


Zwolennikami zmian w ustawie są zarówno posłowie PiS, PO, PSL czy SP, tłumacząc swoje stanowisko tym, iż niedziela od zawsze była dniem świętym, przynależnym rodzinie, dlatego należy pozostawić ją wolną od pracy. Nowelizacja ustawy zakłada jedynie zakaz handlu w wielkopowierzchniowych sklepach. Pozwoli to społeczeństwu na godne spędzenie czasu wolnego z rodziną, nie powodując przy tym istotnych zmian w gospodarce - postulują zwolennicy ustawy.

Czytaj też: W niedzielę spacer po parku, a nie po centrum handlowym?

Ich entuzjazmu nie podzielają przedstawiciele środowisk gospodarczych.

- Myślenie, że wolna niedziela nie spowoduje strat, jest myśleniem z gruntu błędnym. Może ilość sprzedawanej żywności się nie zmieni, ale z innymi towarami będzie źle. Wiele osób przy okazji np. zakupów spożywczych kupi w niedzielę np. marynarkę, koszulę, sweter. Jeśli nie przyjadą na niedzielne zakupy, tych dodatkowych rzeczy nie kupią - mówi Jeremi Mordasewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" dla „Gazety Wyborczej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.