Chiny: Skontrolują bezpieczeństwo w miejscach pracy

0 0

Rząd Chin zarządził ogólnokrajową kontrolę bezpieczeństwa w miejscach pracy. W dyrektywie resortu przemysłu wskazano na dużą częstotliwość wypadków z ofiarami śmiertelnymi i zażądano wnikliwych inspekcji czynników ryzyka.

W środę (12 sierpnia) doszło do serii potężnych eksplozji i pożaru w strefie przemysłowej w mieście Tiencin (Tianjin), w obiekcie, w którym przechowywane były toksyczne chemikalia i gazy. Według najnowszych danych zginęło co najmniej 114 osób, kilkaset zostało rannych, 70 uznano za zaginione. Był to jeden z najtragiczniejszych wypadków przemysłowych w Chinach w ostatnich latach.

Premier Li Keqiang podkreślił, że trzeba wnikliwie zbadać to, co tam zaszło i pociągnąć winnych do odpowiedzialności. "Musimy dać odpowiedź rodzinom ofiar, odpowiedź wszystkim mieszkańcom Tiencin, odpowiedź całemu narodowi chińskiemu i odpowiedź historii" - cytują chińskie media słowa szefa rządu.

W Tiencin ok. 100 osób, których mieszkania zostały zniszczone przez eksplozje, zebrało się w poniedziałek, by zażądać od władz odszkodowań. Niesiono transparenty z żądaniem, by rząd zapłacił za zniszczone domy. Pojawił się też transparent z napisem "Dzieci pytają: jak mamy dorastać zdrowo?".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.