Chiny: Skontrolują bezpieczeństwo w miejscach pracy

Rząd Chin zarządził ogólnokrajową kontrolę bezpieczeństwa w miejscach pracy. W dyrektywie resortu przemysłu wskazano na dużą częstotliwość wypadków z ofiarami śmiertelnymi i zażądano wnikliwych inspekcji czynników ryzyka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chiny: Skontrolują bezpieczeństwo w miejscach pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

17 sie 2015 15:24


W środę (12 sierpnia) doszło do serii potężnych eksplozji i pożaru w strefie przemysłowej w mieście Tiencin (Tianjin), w obiekcie, w którym przechowywane były toksyczne chemikalia i gazy. Według najnowszych danych zginęło co najmniej 114 osób, kilkaset zostało rannych, 70 uznano za zaginione. Był to jeden z najtragiczniejszych wypadków przemysłowych w Chinach w ostatnich latach.

Premier Li Keqiang podkreślił, że trzeba wnikliwie zbadać to, co tam zaszło i pociągnąć winnych do odpowiedzialności. "Musimy dać odpowiedź rodzinom ofiar, odpowiedź wszystkim mieszkańcom Tiencin, odpowiedź całemu narodowi chińskiemu i odpowiedź historii" - cytują chińskie media słowa szefa rządu.

W Tiencin ok. 100 osób, których mieszkania zostały zniszczone przez eksplozje, zebrało się w poniedziałek, by zażądać od władz odszkodowań. Niesiono transparenty z żądaniem, by rząd zapłacił za zniszczone domy. Pojawił się też transparent z napisem "Dzieci pytają: jak mamy dorastać zdrowo?".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.