CBA sprawdza spółki PKP

• Agenci CBA prowadzili działania w spółce PKP-PLK - poinformowano w CBA.
• Prowadzono je w ramach tego samego śledztwa, w związku z którym agenci zabezpieczyli dokumentację przetargową w Straży Miejskiej w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CBA sprawdza spółki PKP

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

17 cze 2016 14:44


Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA przyznał, że oprócz czwartkowej akcji w straży miejskiej, agenci prowadzili działania w biurach spółek grupy PKP - PKP Polskie Linie Kolejowe SA i PKP Utrzymanie sp. z o.o. w Warszawie.

Zaznaczył, że śledztwo jest wielowątkowe i oprócz spółek kolejowych funkcjonariusze realizowali też czynności w siedzibach kilku firm w Warszawie.

Przypomniał, że czwartkowe działania prowadzone były w ramach śledztwa prowadzonego przez delegaturę CBA w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Agenci zabezpieczyli dokumenty i dane teleinformatyczne, korespondencję internetową, związane z organizacją wybranych przetargów, przygotowaniem, udzieleniem niektórym podmiotom zamówień publicznych oraz ich wykonaniem i rozliczeniem.

Zgromadzony materiał dowodowy będzie teraz weryfikowany i poddany analizie - wyjaśnił Kaczorek nie podając więcej informacji o sprawie.

Zaznaczył, że już wcześniej agenci w tym śledztwie zabezpieczyli dokumenty w Wydziale Transportu Biura Organizacji stołecznego ratusza.

W czwartek warszawska prokuratura okręgowa informowała, że czynności w tej sprawie odbywają się też poza stolicą. Rzecznik prokuratury Michał Dziekański mówił, że czynności CBA są wykonywane w postępowaniu dotyczącym "organizacji i prowadzenia postępowań o udzieleniu zamówień publicznych, nie tylko w Straży Miejskiej".

Nie chciał jednak ze względu na dobro śledztwa ujawniać szczegółów. Dodał, że czynności prowadzone są też "poza Warszawą", nie ujawnił jednak jakich instytucji dotyczą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.