CBA, Nowy Styl: Adam Krzanowski zabrał głos w sprawie brata

0 0
CBA, Nowy Styl: Adam Krzanowski zabrał głos w sprawie brata
Adam Krzanowski, Grupa Nowy Styl: Spółka współpracuje z organami państwowymi w celu szybkiego wyjaśnienia spraw będących przedmiotem prowadzonego postępowania. (fot. youtube)

W środę rano (11 maja), funkcjonariusze CBA zatrzymali Jerzego Krzanowskiego, współwłaściciela i wiceprezesa Grupy Nowy Styl. Adam Krzanowski, prezes firmy potwierdził zatrzymanie brata przez CBA.

- Spółka współpracuje z organami państwowymi w celu szybkiego wyjaśnienia spraw będących przedmiotem prowadzonego postępowania - zapewnił Adam Krzanowski, współtwórca i prezes Grupy Nowy Styl w oświadczeniu dla mediów.

Czytaj też wywiad z Adamem Krzanowskim: Jeżeli ktoś myśli, że jeśli jest prezesem, to musi się na wszystkim znać, to jest to błędne założenie samo w sobie

Przypomnijmy, w środę (11 maja) CBA zatrzymało Jerzego K., brata Adama Krzanowskiego - współwłaściciela i wiceprezesa Grupy Nowy Styl, a także Wojciecha W., prezesa firmy Wasko, Patrycję Z., byłą prezes Agencji Rozwoju Przemysłu oraz trzy inne osoby w związku z podejrzeniem korupcji i prania pieniędzy.

Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

- Sprawa ma związek z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych oraz tzw. praniem brudnych pieniędzy i dotyczy lat 2014 i 2015 - poinformował Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

Podkreślił, że nie będzie informował o szczegółach zarzutów i działań, ponieważ czynności CBA wciąż trwają.

Z kolei minister Mariusz Kamiński, kordynator służb specjalnych, przyznał, że chodzi o poważny proceder korupcyjny. - Nie znam szczegółów, wiem, że chodzi o osobę pełniącą ważną funkcję w administracji poprzedniego rządu i wiem, że chodzi o poważny proceder korupcyjny, przyjmowanie łapówek przez tę osobę, ale bliższych informacji udzieli prokuratura - powiedział Kamiński.

Przypomnijmy, Grupa Nowy Styl to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm meblarskich w Polsce i na świecie, która dostarcza na rynek meble biurowe. Ponad 85 proc. sprzedaży trafia na eksport do niemal 100 krajów na całym świecie, a zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Polsce, Niemczech, na Ukrainie i w Rosji.

Firmę założyli dwadzieścia lat temu w Krośnie wspólnie Adam i Jerzy Krzanowski. W rankingu 100 najbogatszych Polaków "Forbesa" bracia Krzanowscy zajmują 79. miejsce z majątkiem szacowanym na 407 mln zł. Grupa Nowy Styl zatrudnia prawie 5,7 tys. osób na całym świecie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Znów CBA pokrzyżowało wakacje biznesmenom i nie tylko [będą mieli wakacje jakich nikt by nie chciał]rankingi polecą w dół
  • Jakby nie żydek z Hameryki to Krzanowscy pchali by karuzelę w wesołym miasteczku. Taka jest prawda niestety.Dzisiaj za mało ma (piniendzy) braciszek, że musi cyganić, dobre i co zatankować Panamere za lewy grosz.Ale żydy tak mają.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.