Były menedżer Deutsche Banku żąda 17 mln dolarów za niesłuszne zwolnienie

• Douglas Morton, były menedżer Deutsche Banku żąda 17 mln dolarów zadośćuczynienia za niesłuszne zwolnienie z pracy.
• Stara się oczyścić z - jego zdaniem - niesłusznych zarzutów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Były menedżer Deutsche Banku żąda 17 mln dolarów za niesłuszne zwolnienie

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

22 cze 2016 18:12


Współzarządzający finansami w Azji Douglas Morton pozwał niemiecki bank do hongkońskiego trybunału pracy po tym, jak sam został oskarżony o alokację środków do spółki Zhong De Securities, choć miał nie pracować nad tą sprawą. W zeszłym roku został zawieszony w obowiązkach i zwolniony ze stanowiska.

Bloomberg podaje, że 52-latek stara się obecnie oczyścić swoje imię. Domaga się od niemieckiej firmy deklaracji, że ta „naruszyła warunki zatrudnienia”, zaś on „nie popełnił wykroczenia” oraz że nie był „bezmyślny czy niedbały” podczas swoich kontaktów z Zhong De. W pozwie sądowym Morton żąda także przyznania przez bank, że „nie jest odpowiedzialny za zaniedbania”.

Pozew złożony do sądu pracy w Hongkongu obejmuje roszczenie z tytułu utraty przyszłych dochodów, odszkodowanie motywacyjne oraz „normalne” odszkodowanie i pokrycie kosztów sądowych.

–  Całkowicie odrzucamy postawione zarzuty i będziemy się im sprzeciwiać – odpowiedziała hongkońska rzecznika Detsche Banku Amy Chang.

Pozew dotknął bank w momencie, w którym ten i tak zmaga się z problemami wśród zarządu. W przyszłym miesiącu ze spółki odejdzie dyrektor regionu Azji Pacyficznej Gunit Chadha, przedłużając trend rezygnacji trwający wśród zarządu banku od 12 miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.